Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • Святий Кирило Єрусалимський, єпископ і Вчитель Церкви

  Римо-катол.: 18 березня (довільний спомин)

  Добре, коли Церква має певні спільні з державою важелі виправлення складних ситуацій, на благо держави і самої Церкви. Погано, коли можновладці привласнюють собі право вирішувати церковні справи. Святого Кирила Єрусалимського (бл.315-387) тричі виганяли з єпископської кафедри, бо той чи той імператор-аріанин вважав за правильне «наводити лад».

  Кирило виріс у релігійній родині, яка за звичаєм тих часів – труднощі сприяють мужнінню – була дуже побожна і глибока у своєму християнстві. Молодість провів в одному з палестинських монастирів, вправляючись в аскезі. На диякона нашого святого висвятив 334 року св.Макарій, єпископ Єрусалима, а священицьких свячень 344 року уділив його наступник, св.Максим. По смерті ж св.Максима єрусалимську кафедру очолив св.Кирило. Його пастирська ревність викликала похвалу св.Василія Великого.

  Уперше св.Кирило був вигнаний за протиставлення аріанству 351 року, місцем вигнання став Тарс – рідне місто св.Павла. Він повернувся через 9 років, був ще раз вигнаний, але тільки на кілька місяців, а повернувшись знову, упродовж 19 років докладав усіх можливих зусиль для зцілення Єрусалимської Церкви. Брав участь у І Константинопольському Соборі, де було проголошено першість єпископа Константинополя після Римського єпископа. В цей період було записано більшість його катехез, які увійшли до писемної скарбниці християнства і заслужили св.Кирилові ймення Учителя Церкви. Папа Лев ХІІІ надав йому цей титул 1882 року. Катехези св.Кирила Єрусалимського – це, мабуть, перший відомий нам синтез християнського вчення.

  З третього вигнання св.Кирило вже не повернувся.

  В іконографії представлений у єпископському вбранні, з розгорнутою книгою або хрестом у руках.

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 4,73, Проголосувало: 15
  Loading...
  Позначки:, ,

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus