Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • 8 березня

  Дорогі читачі та читачки CREDO, з нагоди 8 березня ми зробили для вас підбірку матеріалів про цей день. 

  Балада про Жінку, або Серенада підстаркуватого менестреля

  І мрія начебто справді почала здійснюватись. Якось у «нєудобозабиваємому»** царстві призначили один День у році, коли, згідно з державним декретом, усім належалося любити Жінку. Що ж, Жінка була вдячна і за це, але виявилося, що той день якось пов’язаний із Кларою Цеткін, а тому з падінням того царства на декрет було накладено ідеологічне табу.

  Читайте далі

  _________________________________________________________

  8 березня: це цікаво знати

  8 березня за григоріанським календарем – 67 день року. До кінця року залишається 298 днів.

  Відомо, що своєю появою Міжнародний жіночий день завдячує Кларі Цеткін. З її ініціативи, секретаря Міжнародного жіночого секретаріату, на Міжнародній конференції жінок-соціалісток у Копенгагені в 1910 р. прийняли рішення про святкування Міжнародного жіночого дня.

  Однак чому саме день 8 березня став символом жіночої боротьби за свої права?

  Читайте далі

  _________________________________________________________

  8 Березня – свято феміністок і комуністок чи наше теж?

  Від дитячого садочка знаємо, що до цього дня слід приготуватися – щось підписати, намалювати або наклеїти, плюс тюльпан і вперед! Ну, звісно ж, якщо це садочок, то ще й віршик – «Кращої на світі/мами я не знаю…». У школі це вчительки і однокласниці, потім однокурсниці, подружки, співробітниці, дружини і решта жіночої братії. І так триває по сей день. Отже, добре це чи погано? Вже чую: «це комуністичне свято… я такого не святкую… що з тих квітів, краще б ті чоловіки тверезі додому приходили…»

  Читайте далі

  _________________________________________________________

  Я не святкую 8 березня

  Слухаючи вчора проповідь священика про те, чому Церква не вважає міжнародний жіночий день – великим жіночим святом, я зловила себе на думці, що я також не святкую 8 березня. Не чекаю з нетерпінням ранкових квітів і подарунків саме цього дня, не зітхаю полегшено, що нарешті саме в цей день мені не доведеться прибирати в квартирі чи мити посуд, і мало того, останніх кілька років не дозволяю святкувати своєму колективу, так як це у нас зазвичай заведено.

  Читайте далі

  _________________________________________________________

  Червоний день календаря

  Ранок. Чоловік (син, брат, батько – зайве викреслити) готує сніданок, ставить на підвіконня підсніжники та дарує парфуми (колготки, косметику, мобільний телефон – зайве викреслити). Звісно, сніданок виявляється найгіршим в році, бо ж вищезгадана особа чоловічої статті не здатна зготувати щось більше, ніж пересолену яєшню. На подаровану косметику у тебе виявляється алергія, а колготки – неймовірно потворного землистого відтінку. Проте ти з чарівною посмішкою й без найменшого невдоволення цілуєш вищезгадану особу чоловічої статті й дякуєш за турботу й увагу.

  Читайте далі

  _________________________________________________________

  Віддайте мені тюльпан!

  Почну з того, що моя бабуся – не феміністка-лібералка, а мої мама і тітка – не соціалістки. Це, щоб все було по-чесному, адже збираюся писати про підозрілу в багатьох колах дату, про Восьме. Як тільки його не називають – фактично від «відьомського шабашу» до «маніфесту свободи» і «псевдосвята». Суперечки гарячі, але як бути християнкам? Соромитися чи посміхатися, коли отримують квітку або листівку того злощасного дня?

  Читайте далі

  _________________________________________________________

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 4,79, Проголосувало: 19
  Loading...
  Позначки:

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus