Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • Якщо я молюся й вірю, то чому страждаю?

  Літургійні читання східного обряду та роздуми із журналу «Скинія».

  Євангеліє від Марка побудоване так, що весь шлях Ісуса Христа укладається в один рік і має одну-єдину ціль – Єрусалим. Ісус йде туди, щоб прийняти на себе хресну смерть за людські гріхи. Саме тому в контексті Євангелія від Марка цей заклик Ісуса взяти свій хрест і йти слідом за Ним, є закликом приєднатися до Нього на цьому шляху до Голгофи.

  Виглядає, що громада Марка, для якої він писав своє Євангеліє, не вбачала страждання частиною свого життя. Можливо, християнство було для них релігією успіху, в яку не вписувався жодний біль. Тому євангеліст вирішив наголосити конкретно на цьому аспекті життя їхнього Учителя, а саме – на Його стражданні та на хресній смерті. Приблизно у середині Євангелія, яке аналогічно є серединою дороги Ісуса до Єрусалиму, Він оглядається на своїх учнів та на інших людей, які йдуть за Ним, і говорить ці слова про хрест та наслідування, які читаємо в сьогоднішньому уривку.

  Мабуть, подібне розуміння християнства не зовсім нам чуже. Хіба ми завжди готові прийняти важкі періоди нашого життя як його інтегральну частку? Нерідко приходить думка, що якщо я молюся і вірю, то чому страждаю? Так само думали й Ісусові учні, які протягом цілого Євангелія від Марка не могли чути Його потрійного пророкування про Його страждання і смерть. Їм було легше вірити в Ісуса успішного, який зціляв недужих, воскрешав померлих і творив чудеса, але вони не хотіли вірити у те, що Ісусові, такому успішному, популярному юдейському вчителю і пророку, доведеться перенести ганебну смерть на хресті.

  Кожен християн є послідовником Ісуса, який у хрещенні охрестився в Його смерть та воскресіння. Що це означає для нас у щоденному житті? Це означає, що ми зобов’язалися пройти разом з нашим Господом не лише Його успішний, але і стражденний шлях, бо лише поєднавши ці дві дійсності життя Ісуса в нашому житті, станемо до Нього ближчими і разом з Ним увійдемо до Небесного Царства.


  Журнал «Скинія» — греко-католицький двомісячник, присвячений щоденній духовності.

  Підтримайте автора роздумів — «Скинію»! Картка ПриватБанку: 4731 2191 011  4856.
  Обов’язково просимо написати електронного листа на адресу skinia.ua@gmail.com

   

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 4,43, Проголосувало: 7
  Loading...
  Позначки:, ,

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus