Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • Покликання грішників

  Літургійні читання східного обряду та роздуми із журналу «Скинія».

  Ісус кличе за собою Леві — грішника, митника, далеку від Бога людину. Не можна більш ясно показати, що покликання є цілковито незаслуженим фактом. Коли Бог кличе, Він також створює в покликаному силу для відповіді. Він кожного створює до того рівня місії, до якої його призначив. Бог нікого не хоче відсувати на задній план. Кожний грішник може віднайти шлях добра.

  Така поведінка Ісуса, Який сідає за стіл з явними грішниками, з колабораціоністами влади окупантів (Римської імперії), видається фарисеям огидною. Вони, побожні й праведні люди, вірять, що мають монополію на Божу любов. Але Господня доброта, що проявляється у вчинках Ісуса, руйнує усе їхнє богослов’я та їх праведність. Насправді ж, Ісус показує себе лікарем, здатним наблизитися до хвороби людей і не заразитися нею, ба, навпаки — перемогти її.

  Я не прийшов кликати праведних, а грішних, ‒ каже Ісус. Але на землі нема нікого, хто добро чинив би, нема ані одного (Пс 14,3), адже всі бо згрішили й позбавлені слави Божої (Рим 3,23). отже, Господь прийшов для нас. Він є Лікарем і Спасителем усіх. Але прийняти Його здатні лише ті, хто усвідомлюють, що вони хворі й грішні. “Праведні” назавжди залишатимуться в списках очікування на спасіння, аж поки не визнають себе грішниками.

  В цьому уривку ми маємо дві тісно пов’язані із собою сцени: покликання Леві та обід з грішниками. Перша вчить, що наш гріх не стає на перешкоді покликанню від Ісуса. Обід з грішниками показує терпеливість, яку Ісус має щодо тих, хто йде за Ним, але ще не зірвав цілковито із злом. Коли Він їсть і п'є з людьми, Ісус керує до всіх своє слово спасіння і нікого не виключає із свого товариства. Для Нього не існує поділ на святих і грішних.

  Ісус є лікарем, що приніс єдині й універсальні ліки — милосердя Отця. Він є безкоштовною любов’ю, величина якою пропорційна не до наших заслуг, а до нашої потреби. Більш того, вона перевищує наші потреби, бо прощення є даром понад дарами. Милосердя є нескінченно більшим від нашого гріха. Спасіння — це прийняття цього милосердя, джерело нового життя в Богові.

   


  Журнал «Скинія» — греко-католицький двомісячник, присвячений щоденній духовності.

  Підтримайте автора роздумів — «Скинію»! Картка ПриватБанку: 4731 2191 011  4856.
  Обов’язково просимо написати електронного листа на адресу skinia.ua@gmail.com

   

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 5,00, Проголосувало: 3
  Loading...
  Позначки:, ,

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus