Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • Великі «непорозуміння» Йосифа

  о. Василь Косік

  Роздуми до Слова Божого на урочистість святого Йосифа

  На той час Марія вже була заручена з Йосифом. Період заручин тривав рік, а самі заручені вже вважалися чоловіком і дружиною, проте ще жили окремо, кожен у батьківському домі. Після сповнення визначеного часу заручену дружину урочисто вводили у дім нареченого. Однак перш ніж вони зійшлися, виявилося, що вона мала в лоні від Святого Духа, — пише Євангеліст Матей. За законом, праведний Йосиф був зобов’язаний звинуватити свою заручену у подружній зраді та видати її на каменування.

  Але Йосиф просто не вірив у такий перебіг подій, він не міг навіть у думках припустити, що Марія, яку він знав, яку обрав, із якою урочисто зобов’язався, могла би так вчинити. І він шукав того, що було приховане від очей, що суперечило людським спостереженням і досвіду. Шукав вірою — і знайшов у послусі! Марія, перекладаючи дослівно з грецької, була знайдена як та, котра має у лоні від Духа Святого.

  Людськими силами це неможливо було виявити. Мабуть, Марія сама йому оповіла про те, що сталося, або віра і особиста праведність не дозволяли Йосифу думати погане про свою наречену.

  В кожному разі, Йосиф БОЯВСЯ взяти її за дружину. Це Божий страх перед тим, що чинить Господь. Йосиф боявся взяти Марію, бо Вона вже належала Богові, тому Йосиф спершу хотів Її таємно відпустити. Інакше кажучи, щоб урятувати Марію від каменування, він розвідним листом наче признавав, що це справді його дитина, за яку він, однак, не хоче нести відповідальності. Вся неслава тоді спадала на нього. Здавалося, що це було єдине розв’язання подвійної проблеми: не допустити каменування і боятися взяти Її за дружину.

  Однак ангел Господній благовістить йому уві сні: Йосифе, сину Давидів, не бійся прийняти Марію, дружину твою, бо зачате в ній є від Духа Святого. Сам Йосиф не насмілився ВЗЯТИ, міг лише ПРИЙНЯТИ Її від Бога, якому Вона вже належала від моменту Благовіщення. Прокинувшись від сну, Йосиф вчинив так, як наказав йому Господній ангел. Це була його темрява віри, шлях пошуку серед непорозумінь та неймовірного.

  Однак шукання Йосифа продовжувались, цього разу вже з Марією, яку він прийняв: Пройшли день дороги і стали шукати Його поміж родичами і знайомими; і, не знайшовши, вони повернулися до Єрусалима й тут шукали Його. І сталося, що через три дні знайшли Його в храмі. Побачивши Його, вони здивувалися; і Мати Його сказала Йому: «Дитино, чому ти нам таке вчинив? Ось Твій батько і я, страждаючи, шукали Тебе». А Він відповів їм: «Чому ж ви шукали Мене?» Йосиф, який побачив у Марії когось більше, ніж свою дружину, тепер був покликаний бачити в Ісусі того, хто має бути при справах Свого Отця.

  Тоді вони не зрозуміли тих слів; однак, попри це, Ісус був їм слухняний, коли повернувся до Назарета. Це говорить про велич Йосифа і Марії, адже вся Свята Родина шукала і виконувала тільки те, що відповідало справам Отця.

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 4,50, Проголосувало: 12
  Loading...
  Позначки:, ,

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus