Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • 40 днів пустелі. День 12

  Біблійний курс «Дабар»

  Чи то у нас закладено на генетичному рівні так, чи ми здобуваємо цю рису з віком, але так часто полюбляємо нарікати, що часом важко уявити без цього свого життя. Нарікаємо на погоду, на політиків, на тих, хто поруч. Нарікаємо часом подумки і на Бога, якщо щось складається не так, як ми собі в уяві намалювали. Можемо цього і не визнавати, проте такі думки можуть з’являтися.

  «І нарікала вся громада синів Ізраїля на Мойсея та Арона в пустині. Говорили до них сини Ізраїля: “О, коли б ми були повмирали від руки Господньої в Єгипетській землі, сидівши, було, круг казанів з м’ясом та ївши хліба досхочу! А то вивели ви нас у цю пустиню, щоб голодом поморити всю громаду!» — Так починається 16 розділ Книги Вихід. Варто зауважити, що у 15 розділі маємо пісню Мойсея та Марії про події, які сталися у розділі 14, а там зустрічаємо перехід через Червоне море і прояв сили Господньої. Тобто, пройшов досить таки невеликий відрізок часу після їхнього виходу з Єгипту, який мав би надовго закарбуватися у їхній пам’яті. Народ почав сумувати за тим, що було в них у країні рабства і гоніння, і забувати всі чуда, які вчинив Господь, аби їх вивести з того стану, а їх таки було чимало. Варто зауважити, що сини Ізраїля доволі таки часто нарікали у пустині: або не було чого їсти, або ж — пити. Про те, що Бог йшов перед ними, вони часто забували.

  Як не сумно це визнавати, але ми — зовсім не виключення. Бог виводить нас на наші особисті пустелі і творить найбільші дива: проводить нас через море, дає воду зі скелі, творить речі, яких ми ніколи раніше не досвідчували, а ми згадуємо наші казани, біля яких сиділи, будучи рабами і думаємо, що там було краще. Хворіємо на склероз віри, коли нас спіткає щось, що не входило до наших планів.

  Тату, навчи нас пам’ятати про всі дива, які Ти робив у нашому житті, відкрий очі від сліпоти нашого нарікання, аби побачити, що Ти є тут, Ти — Присутній. Дякую Тобі!

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 5,00, Проголосувало: 11
  Loading...
  Позначки:

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus