Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • Поради Папи Франциска для священиків, записані його вихованцем

  Отець Хорхе Берґольйо був духовним керівником о. Дієґо Фареса — єзуїта, який нещодавно презентував книжку, що розповідає про 10 порад Папи Франциска священикам. Вступ до книжки написав сам Понтифік.

  Під час прес‑конференції на борту літака дорогою на ВДМ до Ріо‑де‑Жанейро журналіст часопису «La Razón» Даріо Менор попросив Понтифіка порадити якусь книжку молодим людям, що зіткнулися з проблемою безробіття. Папа Франциск відповів тоді: «[Раджу] книжки отця Фареса, аргентинського єзуїта, який дуже добре працює у соціальному напрямку в Буенос Айресі». Видання «La Cività Cattolica» не забарилося залучити отця до праці у часописі, й зараз Дієґо Фарес — один із редакторів іспаномовної версії цього єзуїтського журналу.

  Отець Фарес продовжує писати книжки. Презентація останньої з них — «10 речей, які Папа Римський пропонує священикам» — відбулася в Іспанській колегії у Римі. Отець Фарес прокоментував деякі з настанов Святішого Отця на адресу пресвітерів ще як архиєпископа Буенос‑Айреса, а також поділився власним досвідом приязні з Папою. Із о. Хорхе Берґольйо і Дієґо Фарес вперше зустрівся 1975 року як новіцій і наставник у Товаристві Ісуса. Папа Франциск пізніше став його духовним наставником та був почесним отцем (ісп. padrino de ordenación) під час рукоположення. (Суто місцева практика, коли біля висвячуваного перебуває старший і досвідчений священик, аби неопресвітер не припустився якоїсь помилки в обрядах.)

  Дві особливості привертали увагу в особистості Папи Франциска — суворість і послідовність. Він намагався бути близько своїх новіціїв: «Він розділяв із нами наші завдання. Якщо він бачив, що ти працюєш у полі, одразу ж починав допомагати», — згадує отець Дієґо Фарес. Таким чином взаємини взаємодопомоги і дружби міцніли серед братів, зав’язувалися людські стосунки, що ґрунтувалися на щирості часто з домішками гумору.

  Отець Берґольйо серйозно сприймав і втілював у життя ідеал відкритої Церкви. «На початку нашого навчання він відправляв нас у паломництво до Лухана з вірними, з усіма людьми, що йшли на зустріч із Богородицею. Таким чином він давав нам зрозуміти, що люд Божий потребує поводирів, які б їх супроводжували і допомагали їм, — додає Дієго Фарес. — Це нам дуже допомагало».

  Він часто відправляв братів працювати в убогі райони міста, виходити на географічні та екзистенціальні периферії. «Більша частина людей сьогодні живе в бідності, тому Церква має бути з бідними, — коментує о. Дієґо Фарес, наголошуючи на необхідності інкультурації у проповідуванні. — З деякими культурами в нас досі багато невирішених питань».

  Також Хорхе Берґольйо відзначався тим, що плекав культуру молитовного життя у своїх новіціїв; він продовжує наголошувати на цьому і дотепер. Це свого роду молитва, яка шукає відпочинку в Господі й може відбуватись будь‑коли; угода з Богом, визначена природою та інтимністю, що не потребує штучних постановок. «Усе є благодаттю», — навчав Папа Франциск тоді й продовжує говорити про це сьогодні. Ця благодать є абсолютно незаслуженою і отриманою через помазання задля того, аби «вийти і помазали інших».

  Отець Фарес також згадує, що перед свяченнями він сповідався у Понтифіка. Той спитав його: «Ти повністю усвідомлюєш, що ти незабаром отримаєш?», на що отець Дієґо, відчувши, як холод пробіг по його шкірі, відповів: «Чесно кажучи, ні…» Й тоді Франциск з усмішкою відповів: «Ох, на щастя..!»

  Серед цих настанов Папа не міг оминути проникливості, що полягає у мистецтві супроводжувати вірних на шляху до відкриття Христа і прийняття Його як Господа свого життя. «Це не надскладне питання, цього не можна навчитись тільки на факультеті теології», — доповнює отець Фарес, адже йдеться про відкритість серця, про стан благодаті, що зростає у молитві. Це підстава усього, це як дихання. «Батьки знають, що відбувається з їхнім сином у це момент…» — ось зразок розуміння і турботи священика про своїх вірних.

  Переклад: Наталя Горзов, СREDO
  Рікардо Бенхуема, Alfa y Omega

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 5,00, Проголосувало: 4
  Loading...
  Позначки:,

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus