Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • Святих Семи засновників Ордену Слуг Пресвятої Марії

   

  Римо-катол.: 17 лютого (довільний спомин)

   

  Сервіти – єдиний орден, заснований одразу сімома людьми. Історія цієї дивовижі така.

  Початок ХІІІ століття, Італія. Святий Домінік засновує Орден Проповідників, щоб люди не впадали в єресі через елементарне незнання, святий Франциск засновує свій смиренний орден бідняків, на противагу розкошам і розпусті тогочасного суспільства… А у Флоренції панує катаризм. Чим погані єресі? Тим, що це не «брати у вірі» і не «альтернативний розвиток побожності». Якщо вірити катарам, що тілесне життя створене сатаною, то можна і потрібно жити в розпусті, нищити тіло, сім’ю, державу як структуру…

  Жили в ті часи молоді чоловіки, які цілком були не проти випити, погуляти, побавитися з жінками… й не тільки. Об’єднувало їх, крім світського веселого життя, ще й те, що вони познайомилися з о. Яковом Поджібонсі, вступили у братство славословів (Laudesi), і зрештою… навернулися. Вирішили покинути розпусне життя, присвятити себе молитвам до Діви Марії, і взагалі стати добрими католиками.

  І сталося так, що Пресвята Діва явилася їм. Усім разом. У день свята Вознесіння 1233 року вони побачили Марію, Яка сказала їм створити новий орден, присвячений молитві й усамітненню. Забезпечивши майбутнє своїх близьких, вони з благословення єпископа подалися в пустельницьке життя, на Монте Сенаріо. Як часто буває з тими, хто навернувся і прагне винагородити за зло, вони суворо постили, так що навіть єпископ велів їм бути лагіднішими щодо себе: «Бережіться, ворог душі нерідко криється під маскою ангела світла».

  У Великий Четвер 1240 року їм знову явилася Пріснодіва, Яка сказала, що їхня спільнота має бути відкритою і приймати нових членів. «Ваш устав – святого Августина, – сказала Вона. – Ваш знак – чорний плащ, у пам’ять про Мої страждання».

  Сервіти стали тими, хто поширив у Церкві побожність до Матері Божої Скорботної. Ті, хто прагнув зректися ересей і винагородити Богові за зневаги розпусного життя, знаходили шлях до Христа через Його Пречисту Матір. Орден Слуг Пресвятої Марії дістав затвердження 1304 року і поширився Європою. Семеро засновників канонізовані 1887 року.

   

   

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 4,81, Проголосувало: 42
  Loading...
  Позначки:, ,

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus