Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • Чому єпископи не одружуються?

  Запитання:

  У Посланні до Тимотея апостол Павло пише про вимоги до єпископів, серед яких: «…щоб єпископ був бездоганним, однієї лише жінки чоловіком» (1 Тм, 3,2). Чому ж тоді і в Східній і у Західній Церкві єпископи повинні бути неодруженими?

  На запитання відповідає о. Василь Косік, бібліст, викладач Вищої духовної семінарії в Городку:

  — Апостол Павло звертався до людей тієї культури, в якій жив. Тоді було мало людей, які б жили в целібаті, тобто, безженстві. Тому він так і вчив, що єпископ має бути чоловіком однієї дружини. Якби він вчив чогось іншого, це було б не до прийняття і було би незрозуміле в тій культурі, в якій він знаходився.

  Із плином віків Церква почала відкривати, що дружиною єпископа має бути єпархія, дієцезія. Про це й свідчить перстень єпископа: він має ставитися до єпархії так, як до дружини, тобто, весь свій час, зусилля, здібності присвячувати єпархії і її дітям – вірним.

  Яку маєш дружину, як за неї дбаєш, таке і маєш… Не дбаєш про неї – то ні радості, ні любові взаємної. Якщо ж дбаєш, то маєш радість служіння і взаємну любов від священиків і вірних. Цей образ тут найкраще підходить.

  Ці слова були незрозумілі сучасникам апостола Павла, натомість зараз Церква просить своїх синів, тобто, священиків і єпископів про целібат. Вона нас просить і ми погоджуємось на це прохання жити целібаті. Целібат не з Божого установлення, це церковне установлення, про яке Церква може просити своїх священиків. Священики, погоджуючись на такий стан життя, без жінок, наслідують образ самого Ісуса Христа, чи того ж апостола Павла саме в такий спосіб.

  Повний запис розмови на тему Біблії з о. Василем Косіком слухайте у подкасті.

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 4,00, Проголосувало: 9
  Loading...
  Позначки:, , ,

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus