Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • Бог — наш захист перед злом

  «Сьогоднішня євангельська сторінка є сильним заохоченням до того, щоб довіряти Богові, Який опікується живими сотворіннями у світі. Він дбає про поживу для всіх звірів, турбується лілеями та травою у полі, Його доброчинний та дбайливий погляд щоденно чуває над нашим життям», – цими словами розпочав своє недільне повчання Папа Франциск перед молитвою «Ангел Господній» із десятками тисяч вірних та побожних туристів, які зібрались 26 лютого 2017 р. на площі Святого Петра у Ватикані.

  Глава Католицької Церкви, зокрема, зазначив, що людське життя часто проминає у різних переживаннях, що забирають у нас спокій, однак, ця тривога є даремною, адже вона не може змінити хід подій. Ісус Христос наполегливо закликає нас не переживати про завтрашній день, пригадуючи нам, що над усім цим є люблячий Отець, Який ніколи не забуває про Своїх дітей: довіра Господеві магічним способом не розв’яже всіх наших проблем, але дозволить нам розв’язувати їх із правильним наставленням.

  «Бог не є якимось далекий та анонімним Єством: Він є нашим прибіжищем, джерелом нашого спокою й нашого миру; Він є скелею нашого спасіння, за яку можемо схопитись із впевненості про те, що не впадемо; Він є нашим захистом перед злом, – мовив Вселенський Архиєрей, додаючи, – Бог є для нас великим другом, союзником, батьком, але ми не завжди це розуміємо». За словами Папи Франциска, людина часто віддає перевагу опертись на якісь земні добра, забуваючи, а то й відкидаючи найвище добро, тобто батьківську любов Господа Бога. Зокрема, у наш час, в епоху сирітства, дуже важливим є відчувати, що Бог є нашим Батьком! Коли ми неустанно перебуваємо у пошуках за матеріальними добрами та багатством, надмірно прив’язуючи наші серця до цих дібр, то, таким чином, віддаляємося від Божої любові. Господь Ісус навчає нас, що такі пошуку земного не ведуть людину до щастя, а навпаки, стають причиною нещастя. Саме тому Учитель закликає Своїх учнів: «Шукайте перше Царство Боже та його справедливість, а все те вам докладеться» (Мт. 6, 33).

  Цими словами Спаситель закликає й нас до здійснення того плану, який Він сам накреслив нам у Своїй нагірній проповіді: заохочує довіритись Всевишньому Богові, Який ніколи не розчаровує. А це, у свою чергу, спонукає нас до правильного адміністрування отриманих від Творця духовних та матеріальних дібр, пам’ятаючи при цьому, що наше спасіння не залежить лише від нас. На переконання Папи, така євангельська поведінка вимагає чіткого вибору, про що говорить нам сьогодні євангелист Матей, підкреслюючи: «Ніхто не може двом панам служити (…) Не можете служити Богові і мамоні» (Мт. 6, 24). Або правдивий Господь, або примарні ідоли. Цей вибір ми покликані щоразу робити, стоячи перед кожним нашим вчинком, перед кожним нашим проектом і завданням. Зробивши правильний вибір, ми повинні постійно його поновлювати, адже спокуси звести все до грошей, приємностей та влади є дуже наполегливими.

  На закінчення Святіший Отець зазначив, що вибір Божого Царства та його справедливості не завжди дозволяє нам відразу побачити його плоди, як це діється під час вибору вищезгаданих ідолів, бо, такий вибір приймається в надії дозволяє Богові повністю його здійснити в нашому житті. Християнська надія скерована на звершення Божої обітниці у майбутньому і вона не зупиняється перед деякими труднощами, адже ґрунтується на вірності Господа Бога, яка ніколи не розчаровує.

  Побажавши, щоб Пречиста Діва Марія допомогла усім нам довіритись Божій любові та Його батьківській доброті і жити у Ньому та з Ним, Глава Католицької Церкви помолився із зібраними «Ангел Господній» та уділив своє Апостольське благословення.

  За матеріалами: Радіо Ватикану

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 3,00, Проголосувало: 2
  Loading...
  Позначки:

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus