Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • Львівська влада обіцяє повернути католикам приміщення?

  Віта Якубовська

  CREDO продовжує слідкувати за перебігом подій, пов’язаних із поверненням у законну власність парафіяльного будинку храму св. Антонія у Львові.

  Суди та апеляції, брифінги, флешмоби та численні звернення до влади і громадськості – всі ці засоби були вже використані громадою парафіян та отцями францисканцями, щоб отримати назад свою власність.

  Отець Станіслав Кава OFMConv, юрист і координатор ініціативи «Почуйте нас», розповів, чи є якісь зрушення у справі повернення парафіяльного будинку і як станом на сьогодні виглядає співпраця із міською владою:

  — Поки що Львівська міської рада не робить жодних реальних кроків. Але спостерігаємо зміну риторики – декларують, що хочуть цю проблему розв’язати, хочуть щось зробити. Але я це бачу, як спробу трохи змінити настрої, зняти загострення з цієї теми. Реальних дій не видно, тому важко оцінити чи всі ці заяви про пошук ділянки чогось варті. Звучать вони щоправда досить втішно, але не більше.  Нічого не відбувається. Що нас справді тішить, так це зміна тону розмов і публікацій – на нас не нападають, не атакують, знизився також рівень агресії львівських ЗМІ щодо до нас.  

  Для нашої спільноти дуже важливо заручитися підтримкою на різних рівнях і не лише в Україні, але й у Польщі. Етнічні поляки, так як і українці є частиною нашої парафіяльної спільноти і мають право шукати підтримки у президента своєї історичної Батьківщини. Ми робимо це виключно з метою привернення уваги до проблеми, — підсумував о. Станіслав.

  Ситуація і досі не має продовження у конкретних діях, міська влада все ще не має плану і невідомо, як довго буде тривати етап обіцянок. Тимчасом парафіяльна громада продовжує розростатися, а відтак проблема приміщень повстає із новою гостротою.

  Варто зазначити, що приміщення школи вимагає ґрунтовних ремонтних робіт і, можливо, навіть деякої реконструкції, адже експлуатувалося десятиліттями і обходилося лише косметичним ремонтом, тому міська влада тільки виграє, якщо поверне приміщення музичної школи її законним спадкоємцям. Адже місто не має коштів, щоб відновити та відреставрувати приміщення, яке є частиною архітектурного ансамблю храму св. Антонія, отже історичною пам’яткою.

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 4,43, Проголосувало: 7
  Loading...
  Позначки:, ,

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus