Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • Причастя… в стані невагомості

  «Це надзвичайно, що першою рідиною, випитою на Місяці, і першою їжею, там спожитою, стало Причастя під двома видами».

  Майже двадцять три роки тому, в квітні 1994‑го, троє католицьких астронавтів прийняли Святе Причастя на борту шаттла «Індевор».

  Сідні Гутьєррес, Кевін Чілтон і Томас Девід Джонс — католики, які брали участь у місії STS‑59. Однієї ночі вони зібралися на борту під час спільного причастя. Чілтон був служителем таїнств і взяв із собою на борт Пресвяті Дари.

  Так згадує цю подію Томас Д. Джонс, учасник місії STS‑59, у книжці «Sky Walking: An Astronaut’s Memoir»:

  «Ми зібралися втрьох і подякували Богу за краєвид усього світу, який Він створив, і за поступ нашої місії. Кевін розділив Тіло Христове між нами. Ми витали в стані невагомості на борту корабля, в тиші споглядаючи цей момент спокою і справжнього сопричастя з Христом».

  Потім сталося щось надзвичайне. У темну кабіну проникло яскраве світло сонця, що сходило; воно оточило астронавтів своїм теплом.

  «Чи можна уявити собі більш ніжний знак підтвердження Його єдності з нами?» — пише Джонс. Коли він відвернув свій погляд від сонця, то крізь сльози на очах побачив сяючий над нескінченною блакиттю вод Землі світанок.

  «Ми були занурені в таку палітру кольорів, якої не використовував жоден художник. Тоді Кевін сказав мені: «Це блакить вельону Божої Матері, Томе». Він мав рацію. Він знайшов ідеальні слова, аби виразити те, що ми побачили за ілюмінатором».

  Імовірно, перший християнський молебень у космічному просторі відбувся під час одного з найбільш захопливих досягнень людини, а саме — посадки «Apollo 11» на Місяць.

  20 лютого 1969 року після того, як вони щасливо досягли поверхні супутника, Базз Олдрін, пілот місячного посадкового модуля, пресвітеріанин, зв’язався з базою в Х’юстоні.

  «Я хотів би скористатися цією можливістю, щоб попросити всіх, хто чує ці слова, на мить зупинитися, споглядати події останніх годин і подякувати за них так, як вважаєте за доречне. Кінець розмови».

  У той час офіційна політика НАСА забороняла будь‑які вирази релігійного змісту. Тому тільки після роз’єднання з базою Олдрін відкрив невеликі контейнери з хлібом і вином, які він потай узяв на Місяць. Він налив вино в чашу, яку отримав у своїй церкві, а воно під впливом місячної гравітації повільно згорнулося й прилипло до краю чаші. Потім він прочитав уривок із Євангелія від св. Йоана:

  «Я Виноградина, ви галуззя! Хто в Мені перебуває, а Я в ньому, той рясно зароджує…» (Йн 15, 5)

  Стіни спускового апарату заскрипіли. Після того, як пресвітеріанин спожив хліб і випив вино, він подякував за мудрість і дух, які привели його та Ніла Армстронга до Моря Спокою.

  Після повернення на Землю Базз Олдрін згадував: «Це надзвичайно, що першою рідиною, випитою на Місяці, і першою їжею там спожитою стали дві постаті причастя».

  Переклад CREDO за матеріалами: Deon  

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 5,00, Проголосувало: 13
  Loading...
  Позначки:, , ,

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus