Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • Священик, який урятував 3 тисячі людей

  Познайомтеся зі священиком, який протягом п’ятьох місяців виконував виняткову місію. Він сам каже, що радість від урятування людського життя — найвища нагорода за всі його труді і старання.

  Отець Альберто Ґатон — це капелан, який із вересня 2016 й до січня 2017‑го року служив на іспанському кораблі. Місія корабля — боротися з гангами, які займаються нелегальним перевезенням людей, і рятувати біженців, які тонуть у Середземному морі.

  Завдяки цьому кораблю, де служив о. Ґатон, за п’ять місяців удалося врятувати понад 3 тисячі людей. Священиккаже, що 70% тих, із ким він мав справу під час свого служіння на Середземному морі, це християни, які втікали з Нігерії від переслідувань Боко Харам.

  Як виявилося, африканські терористи — не єдина проблема, з якою мусять дати собі раду біженці. Коли вони зважуються на подорож до Європи, то з’ясовується, що наступний виклик — смертельно небезпечна переправа через Середземне море, яке долають на легких понтонах, збудованих головно з дерева й гуми. Це винятково невідповідний засіб транспорту для морської дороги, він нездатний витримати раптові шторми, а надто коли перевантажений. Саме тому головна відповідальність за смерть тисяч мігрантів лягає на ганги, які займаються нелегальним перевезенням людей.То вони покидають човни з людьми за десятки кілометрів від берега, прирікаючи біженців на майже певну смерть.

  Боротьба з цими злочинними об’єднаннями становить головну мету служіння корабля «Fregata Navarra», який бере участь в операції «Софія». «Ми тут для того, щоб боротися з мафією, яка займається торгівлею людьми у середземноморському басейні», — пише CNA, цитуючи о. Ґатона. Але ще одна мета корабля — «рятування тих, хто намагається дістатися Європи з Африки й часто закінчує життя на дні моря».

  Отець Ґатон зізнається, що рятування людських життів — це найбільша винагорода в його праці. Він каже, що одного разу він навіть затанцював на палубі, разом зі ще кількома членами екіпажу, коли виявилося, що всі рятовані у безпеці й ніхто того дня не загинув.

  Служба на морі, каже священик, змінює людину. «На морі атеїсти стають агностиками, а агностики — непрактикуючими католиками. Принаймні якийсь час — вони шукають».

  Переклад CREDO за матеріалами: Deon  

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 5,00, Проголосувало: 11
  Loading...
  Позначки:,

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus