Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • У вогні, вітерці та в Сині

  Роздуми до Слова Божого на суботу VI звичайного тижня, рік І

  І наступила хмара й отінила їх, а з хмари пролунав голос: «Це Син Мій возлюблений, слухайтесь Його!»

  Згадаймо, як відбувалися зустрічі з Богом, що їх Мойсей та Ілля пережили на горі Синай, званій також Хоривом. «І сталося третього дня, коли ранок настав, і знялися громи та блискавки, і густа хмара над горою та сильний голос сурми! І затремтів увесь народ, що був у таборі…І вивів Мойсей народ із табору назустріч Богові, і вони стали під горою. А гора Сінай уся вона димувала через те, що Господь зійшов на неї в огні! І піднявся дим її, немов дим вапнярки, і сильно затремтіла вся гора» (Вих 19, 16‑18).

  Коли майже половиною тисячоліття пізніше пророк Ілля зустрівся з Богом на тій самій горі, Бог довів до його свідомості, що Його всемогутність сильніша за всі ці могутні явища, й вибрав знаком свого приходу «подув лагідного вітерцю» (див. 1 Цар 19, 11‑13). Тому що всемогутність Божа — сповнена доброти й лагідності.

  На Горі Преображення вибрані учні могли майже доторкнутися до божественності Того, з Ким перебували як із людиною на щодень. Вони могла побачити, що милосердна всемогутність Бога сягнула аж того, що сам Син Божий заради нашого спасіння став одним із нас.

  Варто зауважити, що безпосередньо перед цією подією Господь Ісус заповідав свою смерть і воскресіння та закликав наслідувати Його у несенні хреста. Це надзвичайно важливо для правильного розуміння слів Предвічного Отця: «Це Син Мій возлюблений, слухайтесь Його!»

  о. Яцек Салій ОР
  За виданням: Ewangeliarz. Jacek Salij OP. W drodze, 2002

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 5,00, Проголосувало: 7
  Loading...
  Позначки:

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus