Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • Не треба з хрестом Ісуса йти за самим собою…

  Роздуми до Слова Божого на п’ятницю VI звичайного тижня, рік І

  «Хто хоче спасти свою душу, той її погубить; а хто погубить свою душу Мене ради та Євангелії, той її спасе».

  Не про те мова — застерігав Ципріан Каміль Норвід, — аби з Ісусовим хрестом іти за самим собою. Фальшива та побожність, коли людина переживає зворушення від Страстей Господніх, але живе згідно з тим, як їй самій хочеться. Ідеться про те, казав Норвід, аби з власним хрестом іти за Ісусом!

  Сьогоднішнє Євангеліє — це кілька різних формулювань одного й того самого заклику. Відважтеся — каже Господь Ісус — не замикатися в собі! Саме за цим пізнається, що світ є Божий, а ми на образ Божий сотворені, — за тим, що скупердяйство не окупається.

  Навіть із володінням матеріальними речами справи діються так дивно, що скупий має набагато менше, ніж якби умів ділитися з іншими. Ще гірше діється, коли людина самої себе шкодує для Бога та для ближніх. Егоїзм робить наше життя безплідним і нічого не вартим. «Бо хто хоче зберегти своє життя, той його втратить».

  Ми просто такі вже є — створені на образ Бога, який є Любов, і ми себе не реалізуємо, змарнуємо себе, якщо не зробимо любові найвищим законом свого життя. Звісно — йдеться про любов справжню, яка піклується про благо іншого й не полишає цього піклування навіть тоді, коли це тяжко.

  о. Яцек Салій ОР
  За виданням: Ewangeliarz. Jacek Salij OP. W drodze, 2002

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 5,00, Проголосувало: 19
  Loading...
  Позначки:

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки
  Система Orphus