Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • Папа закликав християн ділитися світлом віри

  Ангел Господній з Папою

  Світло нашої віри не гасне, якщо ним ділитися, але посилюється, натомість, применшується, якщо його не підтримувати любов’ю і ділами милосердя. На це звернув увагу Папа Франциск, коментуючи перед молитвою «Ангел Господній» у неділю, 5 лютого, слова Ісуса, які «описують місію Його учнів у світі».

  Спаситель використовує метафори солі та світла, а Його слова, як зауважив Наступник святого Петра, «звернені до учнів всіх часів, також і до нас». Ісус заохочує нас бути «відблиском Його світла через свідчення добрих діл». Каже Він: «Так нехай світить перед людьми ваше світло, щоб вони, бачивши ваші добрі вчинки, прославляли вашого Отця, що на небі».

  «Ці слова підкреслюють, що нас можна розпізнати як справжніх учнів не на словах Того, хто є Світлом для світу, по наших ділах. У дійсності, насамперед, наша поведінка, добра чи лиха, залишає слід в інших. Отож, перед нами стоїть завдання та відповідальність з огляду на отриманий дар: світло віри, що маємо в собі через Христа та діяння Святого Духа, ми не повинні утримувати, немовби йшлося про нашу власність. Ми, натомість, покликані подбати, щоб воно заясніло у світі, дарувати його іншим через добрі діла», – сказав Святіший Отець, наголошуючи: «Як же світ потребує світла Євангелія, що перетворює, оздоровляє та гарантує спасіння тому, хто його приймає!».

  Зауваживши, що «світло нашої віри, даруючись, не гасне але зміцнюється» і, натомість, «може зменшитися, якщо його не підтримуймо любов’ю і добрими ділам», Папа перейшов до наступного євангельського образу, яким є сіль. Саме «сіллю землі» Христос також називає Своїх учнів. Проповідник звернув увагу на те, що сіль не лише додає смаку, але також «запобігає псуванню»:

  «Тому, місія християн в суспільстві — “присмачувати” життя вірою та любов’ю, дарованою Христом, й, одночасно, віддаляти шкідливі паростки егоїзму, заздрості, лихослів’я, тощо. Ці паростки нищать наші спільноти, які, натомість, повинні сяяти, як місця гостинності, солідарності і примирення», – підкреслив Святіший Отець, додаючи, що для сповнення цієї місії необхідно, насамперед, самим очищуватися від нищівних «світських впливів, суперечних Христові та Євангелію».

  «Кожен з нас, – підсумував Папа, – покликаний бути світлом і сіллю у своєму середовищі щоденного життя, витривало здійснюючи завдання відроджувати людську дійсність духом Євангелія та у перспективі Божого царства. Нехай же завжди допомогою і захистом для нас буде Пресвята Марія, перша Ісусова учениця та приклад для віруючих, які щодня живуть своїм покликанням і місією. Нехай же наша Мати допоможе нам піддатися Господньому очищенню та просвітленню, аби, у свою чергу, ставати “сіллю землі” та “світлом для світу”».

  Після молитви «Ангел Господній» Святіший Отець звернувся із закликом, присвяченим Дневі життя, який цього дня відзначався в Італії на тему: «Чоловіки й жінки за життя, йдучи за святою Терезою з Калькутти».

  «Єднаюся з італійськими єпископами у закликові до відважної освітньої діяльності на користь людського життя. Кожне людське життя є священним! Розвиваймо культуру життя, як відповідь на логіку відкинення й на зменшення народжуваності, молімося за дітей, яким загрожує переривання вагітності й будьмо близькими з людьми, життя яких добігає до завершення», – закликав Папа, цитуючи слова святої Матері Терези: «Життя – це краса, подивляй його, життя – це життя, захищає його!».

  За матеріалами: Радіо Ватикану

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 0,00, Проголосувало: 0
  Loading...
  Позначки:

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus