Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • Убогий духом — це християнин, який не покладається на себе

  Папа Франциск. Ангел Господній

  Убогий духом — це християнин, який не покладається на себе та свої матеріальні речі й надає перевагу тому, щоб ділитися, а не володіти.

  Перед молитвою «Ангел Господній» у неділю, 29 січня 2017 р., Папа Франциск поділився думками про те, що означає перше з-поміж євангельських блаженств, яке є частиною так званої «Нагірної проповіді».

  Як зауважив Святіший Отець, Ісусова проповідь свідчить про «Божу волю привести людей до щастя». Христос починає з того, що вказує на умову, якої вимагається для «блаженства», а завершує обітницею. Вихідною точкою є стан якоїсь скрути, аби «відкриватися на Божий дар». І це не «автоматичний механізм», а життєва програма «в наслідуванні Господа», яка вимагає того, щоб «дійсність скрути й пригноблення» розглядати в новому світлі, переживаючи її «згідно зі здійснюваним наверненням».

  Зосередивши свою увагу на першому блаженстві: «Блаженні вбогі духом, бо їхнє царство небесне», Папа зазначив, що «вбогий духом — це той, хто прийняв наставлення тих бідних, що в умовах, в яких вони перебувають, не бунтують, а вміють бути смиренними, послушними і відкритими на Божу благодать». Їхнє блаженство має подвійний вимір. Стосовно матеріальних благ ця убогість полягає у поміркованості: «не обов’язково відмові від них, але у вмінні вдовольнятися суттєвим і ділитися, щодня оживляти подив добротою речей, не обтяжуючись тінню ненаситного споживацтва». А щодо Бога вона є прославою та визнанням того, що початок світу й усіх речей — у любові Творця.

  «Убогий духом — це християнин, який не покладається на себе, на свої матеріальні багатства, не наполягає на власному баченні, а з пошаною вислуховує та добровільно підпорядковується рішенням інших. І якби в наших спільнотах було більше убогих духом, — сказав Папа, — то було би менше поділів, суперечок і полеміки! Покора, як і любов, це суттєва чеснота для співжиття в християнській спільноті. Убогі в цьому євангельському сенсі являються як ті, які підтримують живим прагнення небесного царства, показуючи, що його випередженням у зародку є братерська спільнота, в якій віддають перевагу тому, щоб ділитися ніж володіти».

  За матеріалами: Радіо Ватикану

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 5,00, Проголосувало: 2
  Loading...
  Позначки:

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus