Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • Папа закликав єпископів захистити дітей від сучасних Іродів

  Папа і діти

  «Не дозвольмо, щоби у дітей пограбували радість. Захищаймо їх від Іродів наших днів», – закликав Папа Франциск у Листі до єпископів світу, написаному в свято Святих немовлят, мучеників, убитих Іродом за Христа. Це звернення Святішого Отця оприлюдили 2 січня 2017 року.

  У посланні Папа Франциск закликає католицьких ієрархів почути плач багатьох дітей, що стали жертвами численних насильств, захистити дітей від нових Іродів, які нищать їхню невинність. Святіший Отець також просить пробачення за випадки зловживання неповнолітніми з боку священиків.

  Невинність найслабших та найбільш беззахисних нищить нелегальна рабська праця, проституція та експлуатація, кровопролитні війни та вимушена міграція. Тисячі дітей потрапляють у руки злочинців, мафії, торгівців смертю.

  Цифри, наведені у посланні Папи, дають уявлення про цю драматичну реальність: 75 мільйонів дітей були змушені припинити навчання, у 2015 році 68%  жертв сексуальної торгівлі були неповнолітніми. За словами Папи, «ми живемо у світі, де майже половина дітей до 5 років помирає з голоду. 2016 року дитячою працею охоплено приблизно 150 мільйонів неповнолітніх, багато з них живе в умовах невільництва.  

  «Почуймо плач і волання цих дітей! Почуймо також плач і волання нашої матері Церкви, яка плаче не тільки перед обличчям болю своїх найменших дітей, але також і тому, що знає про гріх деяких своїх членів і страждання, історію та біль неповнолітніх, які зазнали наруги з боку священиків, Це гріх, за який нам соромно. Співчуваємо та просимо вибачення», – пише Папа Франциск, наполегливо закликаючи єпископів з новою силою виконувати покладену на них місію, щоб такі злочини більше не повторювались та пригадуючи, що стосовно зловживань повинна бути «нульова терпимість».

  У листі Святішого Отця до єпископів світу йдеться про те, що радість Христового Різдва у Вифлеємі незабаром змінилась болем трагедії: у своїй неприборканій жадобі влади цар Ірод наважується на вбивство численних невинних дітей. Папа пише, що ридання матерів, які оплакують загибель своїх дітей, «чуємо також і сьогодні, ридання, яке торкається нашої душі і яке не можемо й не бажаємо ігнорувати чи замовчувати».

  «Споглядати вертеп означає споглядати також і це ридання, навчитись слухати, що відбувається навколо нас і мати серце, чутливе до болю ближнього, особливо, коли йдеться про дітей. Одночасно, мусимо бути здатними визнати, що також і сьогодні пишеться цей сумний розділ історії», – написав Наступник святого Петра, закликаючи єпископів, за прикладом святого Йосифа, вміти прислухатись до Божого голосу та бути чуйними до дійсності, яка нас оточує. Потрібно дбати про життя, особливо про життя невинних святих сьогодення, «наново стати відважними пастирями», усвідомлюючи, в яких умовах живуть сьогоднішні діти, «щоб забезпечити їм умови, необхідні для того, щоб їхня гідність як Божих дітей була не тільки пошанована, але, понад усе, захищена».

  «Не дозвольмо вкрасти у них радість, але захищаймо її та допомагаймо їй зростати», – пише Папа Франциск у Листі до єпископів усього світу.

  За матеріалами: Радіо Ватикану

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 4,20, Проголосувало: 5
  Loading...
  Позначки:, , , , ,

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus