Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • Єпископат Португалії нагадує про актуальність Фатімського послання

  Фатімська

  Постійна рада Конференції єпископів Португалії затвердила душпастирский лист з нагоди 100-річчя об’явлень Пречистої Діви трьом пастушкам у Фатімі, зміст якого було обговорено під час 190-ї Пленарної Асамблеї єпископату у листопаді.

  У підсумковому комюніке кардинал Мануел Клементе, Лісабонський патріарх, підкреслив, що цей лист — не лише роздумами про те, що трапилося 1917 року, а також пригадування про центральне послання об’явлень, яким є заклик «повернутися до Євангелія».

  Завданням документу, за словами секретаря єпископської конференції о. Мануела Барбоси, допомогти вірним «прожити цю річницю з радістю» та «пригадати про актуальність фатімського послання» та «заанґажування у євангелізацію». Ієрархи звертають увагу на «пророчий знак» заклику до навернення і боротьби зі злом, вміщений у послання, яке Богородиця передала дітям.

  Лист складається з чотирьох частин. Перша коротко представляє історію подій сторічної давності, а далі йде мова про «багате плодами благословення» для Церкви і для світу, яким стало Фатімське послання. Проаналізувавши його основні моменти, документ визначає його, як «дар» і як «запрошення» жити ним на спільнотному та особистому рівнях. Остання частина душпастирського листа пропонує поглянути на фатімську спадщину з перспективи «майбутнього Церкви в Португалії та світі», підкреслюючи «материнське обличчя Церкви» та «пророче звіщення милосердя й миру».

  Перше із шести об’явлень Пресвятої Богородиці в місцевості Кова-да-Ірія поблизу Фатіми, на той час нікому невідомому селі у Португалії, відбулося 13 травня 1917 року, а 13 жовтня 1930 року місцевий єпископ визнав ці об’явлення «вірогідними», дозволивши набожність до Фатімської Богородиці.

  Як відомо, під час об’явлень Богородиця просила присвятити Росію Своєму Непорочному Серцю та покаятися. Якщо люди послухають Її, то Росія врятується, і в ній запанує злагода. Інакше беззаконня її наповнить світ, і будуть нові війни та гоніння на Церкву.

  Папа Пій ХІІ, у світлі Фатімських об’явлень, 1942 року посвятив світ Непорочному Серцю Марії, а святий Йоан Павло ІІ приписував заступництву Пресвятої Богородиці чудесний порятунок під час замаху, скоєного на площі Святого Петра 13 травня 1981 року.

  За матеріалами: Радіо Ватикану

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 3,60, Проголосувало: 5
  Loading...
  Позначки:

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus