Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • Єпископат оголосив 2017 рік в Україні роком об’явлень Фатімської Богородиці

  Віта Якубовська

  Мокшицький. Фото Віти Якубовської

  Учора у Львові-Брюховичах завершилося 47 пленарне засідання Єпископату РКЦ. Архиєпископ Мечислав Мокшицький, голова Конференції Єпископів РКЦ в Україні, розповів про перебіг засідання:

  — Дуже тішимося, що на нашу, 47 конференцію Єпископату прибув апостольський Нунцій Клаудіо Ґуджеротті. Він передав нам вітання від Папи Франциска і поділився із нами своїми враженнями від життя Церкви в нашій країні. Нунцій сказав, що наша Церква молода, переживає весну, що він бачить майбутнє Римо-Католицької Церкви в Україні. І це зовсім протилежне до того, що говорив свого часу його попередник – Нунцій Ґалліксон. Ми надзвичайно вдячні за таку підтримку, за цю надію, яку він влив у наші серця.  Архиєпископ Ґуджеротті може так казати, адже протягом року він відвідав кожну нашу дієцезію, був у багатьох парафіях, зустрічався із молоддю, брав участь у паломництвах, він турбується про наше майбутнє і саме тому, просив Папу Франциска, щоб якнайшвидше призначив єпископа до Києво-Житомирської дієцезії після смерті єпископа Петра Мальчука.

  Сьогодні ми всі разом із нунцієм слідкували за історією РКЦ в Україні за останні 25 років. Дякували св. Йоанові Павлові ІІ за відновлення структур, за призначення багатьох єпископів, за створення нових дієцезій. Кожний єпископ представив коротку історію того, як відбувався розвиток діяльності нашої Церкви у його дієцезії і ми змогли побачити, наскільки динамічно все відбувається завдяки Божому благословенню та важкій праці наших священиків та богопосвячених осіб, які починали свою місійну працю у важких умовах – не було храмів, не було житлових приміщень. А тепер маємо три семінарії, три богословські інститути, кожний єпископ має курію, резиденцію, функціонує церковний суд. Ми можемо бути близько наших вірних через Святу Месу, Таїнства, проповідування Божого Слова. Наявність душпастирських осередків дозволяє нашій молоді, дітям, особам похилого віку збиратися разом, будувати спільноту і нас дуже тішить, що ми так багато досягнули у такому короткому часі.

  Після Ювілейного Року Божого Милосердя ми хочемо оголосити наступний рік у нашій Церкві роком Фатімської Божої Матері, адже будемо переживати 100-річний ювілей її об’явлень. Хочемо заохотити всіх вірних до молитви про навернення, про мир і це буде також велика подія у нашій Церкві та нашій Батьківщині і ми сподіваємося що з допомогою та за заступництвом Матері Божої Фатімської наша Україна дочекається справедливості та миру.

  Підчас нашої зустрічі із Нунцієм ми просили про швидке призначення єпископа у Києві, також Нунцій сказав, що мусимо подумати про створення дієцезій у Житомирі, Запоріжжі, крім того, потрібні нові єпископи-помічники. І ми сподіваємося на допомогу Божого Милосердя у швидкому вирішенні цих питань. Сьогодні підчас нарад будемо вибирати заступника голови конференції єпископату України, а також розглянемо плани на майбутнє нашої Церкви – будуть представлені пропозиції та програми душпастирської діяльності.

  Я дуже тішуся, що сьогодні, восьму річницю моєї інтронізації до Львівської катедри, я можу переживати разом з усіма владиками нашої митрополії, з Апостольським Нунцієм та семінаристами нашої семінарії. Я всім дуже вдячний за пам’ять та молитву. Переказую всім своє благословення.

  Як уже стало відомо, нові призначення відбулися і троє єпископів зайняли вакантні посади: заступником Голови Конференції  Єпископів став єпископ Броніслав Бернацький, ординарій Одесько-Сімфоропольської дієцезії; Головою Комісії у справах «Justitia et Pax» («Справедливість та Мир») був обраний єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло; Головою Комісії у справах «Церква-Держава» обрано єпископа Віталія Скомаровського, ординарія Луцької дієцезії та апостольського адміністратора Києво-Житомирської дієцезії.

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 3,93, Проголосувало: 14
  Loading...
  Позначки:,

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus