Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • Бог, який дав чоловікові сина безпосередньо

  о. Петро Октаба ОР

  пташеня

   

  Роздуми до Слова Божого на урочистість св. Йосифа

   

  Святе Письмо представляє нам св. Йосифа насамперед як людину праведну, справедливу, а потім — як Обручника Пресвятої Діви, і зрештою як батька Ісуса Христа.

  Справедлива людина в Біблії — це той, хто живе згідно з Законом Божим. Виконує те, що велить Писання, не як людські приписи, змінні, а як найвищу волю Божу. Коли Марія зачала Ісуса від Святого Духа, Йосиф хотів насамперед виконати волю Бога. Закон Мойсея велів чоловікові у таких випадках провести публічне розслідування. Йосиф, не бажаючи наразити Марію на таку прикрість і небезпеку, зберіг у таємниці справу способу зачаття, і вибрав інший шлях, передбачений Законом: відпустити, «віддалити» жінку. Це звільняло його від обов’язку розкривати таємницю і зберігало повноту прав і пошани до Марії.

  Йосиф уві сні отримав від Ангела Господнього безпосереднє — не через Закон Мойсея — повчання щодо волі Божої. Отже, він міг із радістю і щастям тішитися тим, що отримав від Бога Отця і Марію як Наречену, й Ісуса як сина. Бог же завжди є єдиним Отцем для всіх людей. Він дає чоловікові сина або посередньо, через зв’язок із жінкою, або — як Йосифові — більш безпосередньо, через оцей послух Богові, любов до Марії, його опіку і турботу.

  Саме тому св. Йосиф є покровителем Церкви, слухняної Богові, яка турбується про тих, хто потребує опіки.

   

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 4,52, Проголосувало: 31
  Loading...
  Позначки:, , ,

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus