Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • Коли Бог посилає ангела, щоб пояснив?

  Біблійний курс «Дабар»

  Святий Йосиф та ангел

  Роздуми над Словом Божим на урочистість св. Йосифа

  Йосип, або Йосиф, — українська версія біблійного (єврейського) імені Йосеф (івр. יוֹסֵף — букв. «буде додано, додасться»). Йосиф — правильний, істинний, правдивий; справедливий, чесний; шанує закони, живе за законами, не грішить проти законів, законний. Бачимо, що чесність і законність були сутністю Йосифа. Однак він потрапив у дуже складну моральну ситуацію: його наречена, Марія, у праведності якої він досі не сумнівався, виявилася вагітною від когось іншого. І що йому робити далі?

  «А якщо правдою було це слово, не знайдене було дівоцтво в тієї дівчини, то приведуть ту дівчину до дверей дому батька її, і вкаменують її люди її міста камінням, і вона помре» (Втор 22, 20‑21). Треба було або видати Марію на смерть, або взяти за жінку. Треба було або пожертвувати любов’ю на користь Закону, або Законом на користь любові. Але і взяти «блудницю» собі за жінку Йосиф теж не міг. У будь-якому разі доводилося «різати по живому», адже сутність Йосифа до цього моменту була в тому, що він міцно шанував Закон.

  Йосиф опиняється перед дуже складним вибором, і нарешті робить його на користь любові та людяності, наступаючи на горло своїм почуттям людини, яка за всяку ціну дотримується Закону та приписів. Бог не об’явився йому до того моменту, як Йосиф зробив свій вибір, не послав свого ангела, щоб позбавити Йосифа тортур власного сумління, конфлікту з його власними переконаннями. Бог випробував його, а потім послав свого ангела і звільнив Йосифа від цієї боротьби, зміцнив до батьківства та прийняття Марії. Де у моєму житті є подібні колізії? Де виникають конфлікти мого сумління, переконань, вподобань та любові й людяності?

  Що ще було притаманне Йосифу, що я можу наслідувати? Прокинувшись від сну, він вчинив так, як наказав йому Господній ангел. Вчинив це без вагань, без суперечок, не торгувався, не чинив спротиву. Достатньо лише одного слова Бога, щоби Йосиф зробив щось, що йшло всупереч його переконанням, без вагань. Чи я здатний на таке? Чи я чиню так само? Що маю робити зі своїми ваганнями, бунтом і спротивом Божій волі?

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 4,67, Проголосувало: 21
  Loading...
  Позначки:

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus