Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • море савона

 • Варшава: спрофановано хрест

  Казімєж Нич

  Глибокий жаль з приводу «такого непристойного порушення меж художнього вираження та елементарних етичних норм» висловив учора, в четвер 7 листопада, митрополит Варшавський кардинал Казімєж Нич у зв’язку з експозицією «Адорація» в Центрі сучасного мистецтва у Варшаві.

  У заяві Варшавської митрополичої курії, доступній на куріальній веб-сторінці, сказано, що кардинал Нич визнав виставку в ЦСМ «суперечливою» і ствердив, що на цій виставці «спрофановано Хрест, знак Страстей і Смерті Христа для християн, а водночас загальнолюдський символ гідності людини».

  Висловлюючи «глибокий жаль з приводу такого непристойного порушення меж художнього вираження та елементарних етичних норм», митрополит Варшавський підкреслив, що до цих норм належить «повага до релігійних переконань іншої людини та спадку національної культури, частиною якої є старовинне розп’яття, використане як інструмент у показаному на виставці фільмі».

  «Митрополича курія підтримує слушні діяння всіх, хто старається запобігти цьому та подібним зловживанням», — сказано в заяві.

  У рамках широкої виставки під назвою «British British Polish Polish: мистецтво рубежів Європи у 90-х роках і нині» представлено фільм Яцека Маркевича, знятий 1993 року, під назвою «Адорація». Це його дипломна праця. У фільмі показано, зокрема, оголеного чоловіка, який треться об скульптуру Ісуса Христа на Хресті.

  «Коли я увійшов до костелу у Варшаві й побачив людей, які там молилися до вирізьбленого нібито-бога, то зазнав шоку. До ролі, в якій я гладжу Христа, мене надихало прагнення образити те, що не є Богом. І попри все, це релігійний твір: про прославу Бога», — сказав в одному з інтерв’ю сам Маркевич.

  Проти цієї виставки протестують католицькі середовища, підримувані деякими політиками. У середу було організовано демонстрацію перед ЦСМ. Заяви про образу релігійних почуттів, завдану фільмом «Адорація», надійшли і в прокуратуру.

   

  За матеріалами: deon.pl

   

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 5.00, Проголосувало: 6
  Loading...
  Позначки:,

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus