Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • Еритрея: переслідування і безправ’я

  «Бідний нещасливий народ, оплутаний ідеологією комунізму в африканській версії, чия мета – якомога довше втриматися при владі, а суть – нищити людську гідність в Африканському Розі». Так оцінює становище в Еритреї організація Open Doors, яка 12 травня розпочинає міжнародну кампанію молитви за Еритрею.

  Уже десять років християни Еритреї переслідувані своєю державою. Соціалістичний уряд президента Ісайяса Афеворкі визнав християнство в Еритреї «ворогом народу». Тортури, смерть в одиночках, пресинг, примушення зректися віри – це будні тамтешніх сповідників Христа. На це звертає увагу Open Doors, яка відслідковує проблему переслідувань християн у сучасному світі.

  Починаючи з 12 травня 2002 року в Еритреї легальним є іслам і три християнські віросповідні спільноти: Еритрейська Православна Церква, Католицька Церква і лютерани. До «неслухняних», й через це переслідуваних, відносяться євангелічні спільноти, п’ятидесятники та харизмати. За такими ведеться стеження, проводяться обшуки, людей залякують, замикають в одиночних камерах військових в’язниць, у корабельних контейнерах. Багато з них помирають від виснаження, рапортує Open Doors.

  Але й «легальність» трьох названих християнських Церков залишає бажати кращого. Переслідування зачіпають православне та католицьке духовенство, лютеранських пасторів. Патріарх Православної Церкви Абуне Антоніос від 2007 року перебуває під домашнім арештом, православних і католицьких кліриків змушують відбувати військову службу (раніше вони мали звільнення від неї), вірні зазнають репресій, храми перебувають під ризиком закриття.

  Переслідування пов’язані з особою президента Афеворкі особисто. Він привласнив собі право вирішувати, кому жити, кому ні. Сам Ісайяс Афеворкі походить із християнського середовища. У 1966-1968 роках відбував військову науку в Китаї (то був час кривавих переслідувань християн у Піднебесній). 1970 року він став одним із засновників Еритрейського народного фронту визволення (EPLF), руху за незалежність Еритреї від Ефіопії. Після воєнного здобуття незалежності став на чолі тимчасового уряду, а від травня 1993 року – президент країни.

  Офіційною «державною» Церквою є Еритрейська Православна, яку від 2007 року очолює Абуне Діоскорос, поставлений після відсторонення Патріарха Абуне Антоніоса. Open Doors звертає увагу, що Діоскорос є «маріонетковим правителем», політиком, дипломатом, але не духовною особою. За критику його поставлення на чолі ЕПЦ чимало православного духовенства потрапило до в’язниць, а на їхні місця призначено «вірних режимові» людей. Натомість «підпільна Церква» стала переслідуваною.

  Останні підрахунки Open Doors називають число 1000 християн – тих, хто досі залишається під арештом, у військових частинах та інших місцях відсторонення. За останні 20 років половину православних храмів замкнено. Ув’язненим віруючим відмовляють у відвідуваннях, їхні близькі не можуть передавати їм передачі, в тому числі й ліки. У великодній період режим арештував 21 християнина, серед них 11 жінок, які зараз перебувають у воєнному центрі Сава. Отож 12 травня Open Doors розпочинає 40-денну молитовну кампанію, яка називається «Люблю Еритрею».

  За матеріалами: wiara.pl

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 5,00, Проголосувало: 5
  Loading...
  Позначки:,

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus