Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • Хартум: вигнання християн триває

  Сотні тисяч християн Судану повинні упродовж трьох тижнів полишити цю країну, яка позбавила їх громадянства. Barnabas Fund повідомляє, що ультиматум стосується 700.000 тисяч осіб.

  «До 8 квітня вони повинні виїхати із категорично ісламського Судану», в іншому разі вони «розглядатимуться як іноземці», що надзвичайно небезпечно «за режиму, вкрай ворожого до не-мусульман і не-арабів», сказано в інформації.

  Більшість християн утекли на північ Судану під час довготривалої громадянської війни, яка зрештою привела до створення Республіки Південний Судан, проголошеної в липні минулого року. Й ось тепер їм доведеться повертатися: Судан позбавив їх громадянства. «Існують побоювання, багато християн, які залишаться в Судані після крайнього терміну виселення, зіткнуться з переслідуваннями або примусовою репатріацією», – вважає оглядач британського Barnabas Fund.

  Експерти також побоюються, що масова втеча викличе гуманітарну катастрофу в тій ситуації, за якої становище і в Судані, і в Південному Судані залишається дуже важким.

  «Попри те, що довга громадянська війна нарешті завершилася й Південний Судан відділився, християни продовжують страждати в обох державах, – каже Патрік Сухдео, міжнародний директор Barnabas Fund. – У Південному Судані посилюється напруження, оскільки сюди втікають сотні тисяч людей із Судану, де продовжуються звірства Омара Аль-Башіра, який прагне ісламізувати й повністю арабізувати свою країну».

  Між тим молода держава Республіка Південний Судан стоїть перед продовольчою кризою: засуха знищила всі зернові. Згідно з інформацією ООН, майже п’ять мільйонів осіб можуть постраждати від цієї кризи, мільйонові життів конкретно загрожує голод. Прибуття хвилі біженців лише загострить це становище.

  «Наші брати й сестри потребують вашої допомоги й молитов, оскільки вони змушені виїхати зі своїх домівок і відновлювати своє життя деінде», – каже директор Сухдео.

  За матеріалами: Православие.Ru / Barnabas Fund

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 4,38, Проголосувало: 8
  Loading...
  Позначки:,

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus