Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • У Європі тривають переслідування християн

  Центр дослідження нетерпимості та дискримінації стосовно християн (некомерційна організація, зареєстрована у Відні) оприлюднив 19 березня щорічну доповідь за результатами 2011 року.

  У доповіді відображено головні факти порушення свободи віросповідання і найяскравіші прояви дискримінації християн у Європі. Також у ній представлено статистичні відомості, висловлювання різних офіційних осіб та аналіз релігійної свободи у європейському контексті.

  Президент Центру Гудрун Куглер відзначає: «Дослідження показують, що у Європі 85% злочинів, здійснених на ґрунті релігійної нетерпимості, були скеровані проти християн. Настав час для відкритої суспільної дискусії з цієї проблеми. Ми відзначаємо дискримінаційні обмеження у сфері професійної діяльності: внаслідок неповаги до свободи совісті християн відсторонюють від виконання службових обов’язків (серед них судді, лікарі, медсестри, акушерки і фармацевти). Вчителі й батьки школярів також стикаються з проблемами у школах, коли намагаються висловити свою незгоду з «сексуальною етикою» в тому вигляді, в якому держава її нав’язує. Наше дослідження показує, що лише за умови шанобливішого ставлення до релігії загалом і християнства зокрема суспільство може бути на висоті таких основоположних європейських цінностей, як повага до свободи».

  Релігійна свобода у 2011 році

  2011 рік був позначений суспільною дискусією про місце релігії в суспільстві у зв’язку зі злочином громадянина Норвегії Андреаса Брейвіка, яке було поспішно і несправедливо кваліфіковане як прояв «християнського фундаменталізму». Опоненти християнства проводили аналогію з мусульманським тероризмом. Ця думка була із захватом прийнята засобами інформації по всьому світу.

  Позитивною подією 2011 року стало слухання в Європейському суді з прав людини «справи Лаутсі». Велика палата Європейського суду відхилила рішення першої інстанції, вказавши, що присутність розп’ять у навчальних класах державних шкіл Італії, країни з переважанням католицької більшості, не суперечить світському характеру шкіл, не є фактом релігійної пропаганди і не є посяганням на релігійну свободу п.Лаутсі.

  Другою важливою подією 2011 року стала резолюція Парламентської Асамблеї ОБСЄ, в якій висловлено підтримку проведенню суспільної дискусії з проблеми нетерпимості та дискримінації християн у Європі. У цій резолюції міститься заклик переглянути наявне законодавство, яке потенційно може призвести до негативних наслідків стосовно християн.

  Статистика говорить про масштаби проблеми

  74% респондентів у Великій Британії заявили, що «християни частіше за представників інших релігій зазнають дискримінації».

  84% випадків вандалізму у Франції, який дістає дедалі більше поширення, скеровані проти християнських храмів.

  95% випадків проявленого насильства на релігійному тлі у Шотландії були скеровані проти християн.

  За 2011 рік Центр зареєстрував 180 випадків проявлення нетерпимості та дискримінації проти християн, розділивши їх на такі групи: порушення свободи віросповідання; порушення свободи слова; порушення свободи совісті; порушення колективних прав свободи релігії; виключення християн із соціального та суспільного життя; репресії проти релігійних символів; образа, наклепи і ширення негативних стереотипів; злочини на тлі ненависті; вандалізм і профанація; злочини на тлі ненависті до окремих осіб.

  Видатні особистості про ситуацію

  «На жаль, у деяких країнах, головно на Заході, дедалі частіше в політичних і культурних колах, а також у засобах масової інформації зустрічаються прояви неповаги, ворожості або зневаги стосовно релігії загалом і християнства зокрема» (Папа Бенедикт XVI, 10 січня 2011 р.).

  «Головна небезпека – це спроби використати релігійне різноманіття як привід до виключення із суспільно-політичних реалій континенту ознак християнської цивілізації, що немовби зробить наш континент більш дружнім до нехристиян» (митрополит Волоколамський Іларіон, 12 вересня 2011 р.).

  «Право мати релігійні переконання і поводитися згідно з власною совістю вступає в конфлікт із правом ображатися… і втрачати ґрунт під ногами. Закон більше не є «золотою серединою». Намагаючись захистити тих, хто вважає себе ображеним, він уже не захищає свободу віруючих. Слід виправити цей нездоровий дисбаланс через суди і парламент» (редакційна стаття Daily Telegraph, 18 січня 2011 р.).

  «Дивовижно, як багато в атеїстів нетерпимості до тих, хто має віру» (лорд Кріс Паттен, 12 квітня 2011 р.).

  За матеріалами: religare.ru

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 4,27, Проголосувало: 11
  Loading...
  Позначки:, , ,

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus