Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • Християн Єгипту змушують утікати

  Християнська спільнота з багатосотрічною історією перебуває в небезпеці у Єгипті, де вплив агресивно налаштованих мусульман зростає з кожним днем, – попереджують аналітики. Можливо, християни навіть будуть вимушені покинути рідні місця.

  Як каже Майкл Рубін, знавець Середнього Сходу в American Enterprise Institute, «терпимість не входить до числа мусульманських чеснот».

  Його прогноз такий: «Християни будуть витіснені ісламістами з арабських країн у ХХІ столітті так само, що до цього були витіснені юдеї. Боюся, що старовинній християнській спільноті Єгипту загрожує зникнення». Такі похмурі припущення пов’язані з минулорічною відставкою президента Хосні Мубарака, який активно будував стосунки із західним світом. Після нього до влади прийшли радикальні мусульманські угруповання, серед яких були і «Брати-мусульмани».

  Ейдан Клай, регіональний менеджер ICC по Ближньому Сходу, який нещодавно повернувся з Єгипту, передрікає, що розпалити іскру ворожнечі зараз може все що завгодно, навіть футбольний матч. Саме про хвилю протестів, піднятих заворушеннями під час матчу в Порт-Саїді 1 лютого, він каже: опитані ним демонстранти переконані в умисному характері інциденту, бо інакше військові могли б це зупинити. Клай припускає, що дії воєнної влади зараз скеровані на підтримку того, хто вкаже на необхідність їхньої подальшої діяльності: якщо ви нас усунете, то насильство заполонить вулиці.

  При цьому, відзначає він, відомо, що деякі християни та громадяни помірних поглядів протестують проти зростання впливу «Братів-мусульман», які минулого місяця дістали 47% місць у нижній (найвпливовішій) палаті парламенту. У згаданих середовищах вважають, що вибори були сфальсифіковані й недостовірно відображають волю єгипетського народу.

  Нагадаємо, що під час парламентських виборів Партія свободи і справедливості, яку підтримують «Брати-мусульмани», здобула статус парламентської більшості (235 місць із 498). Наступний за чисельністю блок – радикальні салафіти, які мають 25% крісел.

  Хоча США, каже Рубен, продовжуватимуть спроби налагодити стосунки, проте ймовірність дипломатичного провалу дуже велика. За такої сильної опозиції, переконаний оглядач, єгипетській християнській меншині буде непереливки. Під час візиту в Єгипет Клай зміг поговорити з сім’ями потерпілих від нападів та з представниками тамтешнього християнства. Він наводить їхні слова: «Християнська спільнота і поміркована меншість Єгипту розгублені. Чимало християн збираються покинути рідні місця. Тим не менше, сама Церква стоїть міцно і збирається залишитися там, де вона є».

  Сестра відомого в Єгипті коптського активіста Міна Даніеля, вбитого від час збройного нападу на демонстрантів у Масперо 9 жовтня, також вважає, що проблему становлять «Брати-мусульмани», що вибори сфальсифіковано і що мусульмани потайки уклали договір із військовим урядом. Її, так само як і багатьох, вразило, скільки людей – у тому числі й мусульман – вийшли на демонстрацію проти «Братів» до дверей парламенту. Одначе, констатує Клай, несхоже, щоб єгиптяни зуміли розгорнути повноцінну кампанію проти «Братів». Більшість уже боїться відкрито висловлюватися проти них і проти радикальних салафітів.

  Сестра загиблого Міна каже: «В Єгипті може статися що завгодно. Ми ніколи не думали, що Мубарака усунуть за 18 днів. Будь-якої миті все може змінитися».

  За матеріалами: WND.

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 4,83, Проголосувало: 6
  Loading...
  Позначки:, , , ,

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus