Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • У яких країнах найбільше переслідують християн


  worldwatchlist.us

  100 мільйонів християн зазнають переслідувань і навіть смерті в сучасному світі за віру в Христа. Ще мільйони зазнають дискримінації та принижень.

  Американська правозахисна організація «Open Doors», Санта-Анна, Каліфорнія, опублікувала 4 січня 2012 року свій щорічний список «World Watch List»: де саме християни зазнають найбільших переслідувань. Про це з посиланням на «Open Doors» повідомляє «Слов’янський голос Америки». Десятку країн, де переслідування найсильніші, «традиційно» очолює Північна Корея. Продовжують цю десятку ісламські держави, причому на 9-му місці там опинився Узбекистан. За подальшим списком, із 50 країн – гонителів християнства 38 це також мусульманські країни.

  Афганістан, Саудівська Аравія, Сомалі, Іран і Мальдіви (відповідно, з 2-го по 6-те місця в десятці) утворюють так званий блок країн, де християни не можуть відкрито проводити богослужіння. Пакистан (10 місце) увійшов у першу десятку після того, як високопоставлений чиновник-християнин Шабхаз Бхаті був убитий за спробу змінити так званий «закон про богохульство».

  Як відзначають аналітики «Open Doors», попри те, що переслідування християн посилилися з боку ісламістів-екстремістів, Північна Корея знову посіла у цьому ганебному списку чільне місце. Ця комуністична країна створила власну релігію імені свого засновника, Кім Ір Сена. І всі, хто вірить у якогось іншого бога, крім Кір Ір Сена, підпадають під переслідування. За різними оцінками, у цій країні від 200 до 400 тисяч християн належать до підпільних спільнот, а також від 50 до 70 тисяч віруючих перебувають у концтаборах за свої переконання.

  Свої зміни порівняно з минулим роком зробили також інші країни. Судан піднявся з 19 місця в минулому році до 16 в цьогорічному списку, Нігерія опустилася з 10-го на 13-те. Єгипет – завдяки революції та настроям «арабської весни» піднявся по шкалі ганьби на 4 позиції і посів 15-те місце. Багато хто гадав, що революції на Сході принесуть свободу, в тому числі й християнами, але виявилося навпаки: християни в ісламських країнах стали зазнавати сильніших переслідувань.

  У липні 2011 року Південний Судан, переважно християнський, відділився від Північного Судану, щоби стати незалежною державою. Внаслідок цього християни Північного Судану фактично опинилися в ізоляції, а президент Омар Аль-Башір обіцяє зробити свою державу ще більш ісламською, змінивши конституцію.

  Нігерія, як і раніше, вважається державою, де християни зазнають страшних катувань і смертей. Минулого року понад 300 нігерійських християн було вбито, хоча дослідники антихристиянських настроїв вважають, що цю цифру занижено щонайменше втричі. Починаючи з 2009 року екстремісти угруповання Боко Харам знищили понад 50 церков і вбили 10 нігерійських християнських священнослужителів. Найбільше число переслідуваних християн – як і раніше, в Китаї: 80 мільйонів, але у списку World Watch він опустився з 16-го на 21-ше місце. Це заслуга не так китайського уряду, як радше китайських християн, які навчилися краще ховатися від властей.

  Прикметно, що до «World Watch List 2012» потрапили кілька колишніх республік СРСР: Узбекистан, Туркменія, Азербайджан, Таджикистан, Казахстан, Киргизія і навіть Білорусь.

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 5,00, Проголосувало: 12
  Loading...
  Позначки:

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus