Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • Християнок Єгипту викрадають, ґвалтують і «навертають» в іслам

  Хельсінкська комісія США 22 липня обговорювала проблему зростання насилля відносно коптських християн Єгипту, особливо молодих жінок.

  Повідомлення про викрадення і примусові шлюби та «навернення» почали з’являтися в 2007 році, але залишалися «необґрунтованими», сказала Мішель Кларк, професор міжнародних відносин в Університеті Джорджа Вашингтона. «Я тут, щоб підтвердити ці звинувачення», сказала Кларк. «Це вже не поодинокі випадки».

  Кларк та інші свідки виступили 22 липня перед незалежною Комісії США з безпеки і співпраці в Європі. Комісія також відома як Хельсінкська комісія, бо має завдання контролю за дотриманням Хельсінкських угод 1976 року між 56 країнами, які включають в себе співпрацю з питань, що стосуються прав людини, демократії, економіки і безпеки.

  Жан Махер, президент Французького Єгипетського Союзу для організації з прав людини, сказав, що близько 800 коптських християнських жінок були викрадені, зґвалтовані і змушені прийняти іслам з 2009 року. Ця кількість лише зросла після революції в лютому, сказав Махер. До революції мусульманським викрадачам доводилося «спокушувати» своїх жертв. Тепер вони «просто запихають їх у таксі і їдуть з ними».

  Християнські жінки є очевидною мішенню, тому що вони не ходять з покритою головою, тому їх легко ідентифікувати як християнок – сказала професор Кларк. Деякі жінки більше не виходять зі своїх будинків, побоюючись нападу. Припускають, що однією з найбільших причин зростання викрадень є бездіяльність міліції. «Десятки членів сімей повідомляють про це», сказала Кларк. «З ними дуже погано поводилися з боку поліції». Махер сказав, що більшість сімей жертв не хочуть про це повідомляти, бо позбавлення невинності жінок відчутно вдаряє по честі всієї сім’ї. Родини жертв також можуть бути звинувачені у недогляді за своїми дочками.

  «Якщо ці жертви зрозуміють, що їх голосів не чують, вони більше не будуть виступати проти», сказала Кларк. І це створить «покривало мовчання, яке тільки поглибить проблему». Вона додала, що в більшості випадків жертви знають імена своїх нападників.

  У світлі цього професор Кларк закликала міжнародне співтовариство, щоб накласти певні умови на надання фінансової допомоги Єгипту щодо захисту основних прав людини, перерахованих у Конституції. «Безумовна фінансова допомога була б помилкою», сказала вона.

  За матеріалами: Католицький Оглядач

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 4,42, Проголосувало: 19
  Loading...
  Позначки:, ,

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus