Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • Новонавернені афганські християни бояться переслідувань у себе вдома

  Індійська влада відмовила шістьом афганцям-християнам у політичному притулку. Тепер вони бояться повертатися додому, адже там їх очікує смерть, повідомляє Christian Today.

  Серед християн, які звернулися до індійської влади з проханням про політичний притулок, є і дорослі і діти. Фонд «Варнава» називає афганських християн вигаданими іменами: «У Рахімулли і Рити троє дітей, у Мохаммада та Аїші – двоє». Крім того, фонд «Варнава» згадує двох сестер-християнок, Шазію і Суніту.

  Всі вони бігли до Індії після навернення до християнства, однак на даний момент їм загрожує депортація, так як влада цієї країни відмовила їм в отриманні статусу біженців. Новонавернені християни бояться, що повернення на батьківщину буде коштувати їм життя. «Ми вважаємо, що після повернення в Афганістан нам загрожує смерть», – говорять Мохаммад та Аїша.

  У своєму зверненні до Вищої комісії у справах біженців при ОНН Рахімулла і Рита написали: «Оскільки ми звернулися до християнства і прийняли хрещення, то нашому життю в рідній країні загрожує небезпека … В Афганістані нас або засудять до смертної кари державні органи, або спалять чи поб’ють камінням звичайні люди».

  Фонд «Варнава» звернувся до комісії у справах біженців при ООН з проханням про допомогу шістьом християнам та їх сім’ям, поки вони знаходяться в Індії. Патрик Сукхдео, директор з міжнародних зв’язків фонду «Варнава Ейд» (BarnabasAid), зазначив: «Випадок наших шістьох братів і сестер у Христі тільки підтверджує той факт, що афганці-християни не можуть почувати себе в безпеці ні всередині своєї країни, ні за її кордоном. Це ганьба, що їм відмовили в притулку у той час, коли їх життя висить на волосині».

  Після того, як минулого року після показу по телебаченню фотографій хрещення декількох афганців, один з членів парламенту країни закликав до репресій по відношенню до християн.

  Одним з новонавернених, упізнаних на фотографіях, був Саїд Муса. Суд засудив його до смертної кари. Під час тюремного ув’язнення він постійно піддавався фізичному приниженню і насильству з боку охоронців. Переговори про його звільнення, ініційовані США та Італією, велися кілька місяців.

  Інший ув’язнений, Шоаіб Ассадула, все ще залишається у в’язниці. Він так описує свої умови утримання в записці, переданій на волю: «На мене чинять жорстокий психологічний тиск. Кілька разів на мене нападали і погрожували вбити співкамерники, особливо бійці Талібану та політичні в’язні».

  Слухання у справі Ассадули скоро відновиться в суді. Ув’язнений вважає, що його чекає смертна кара.

  У записці він пише, що рішення суду про винесення смертної кари найбільш ймовірне, так як прокурор звинувачує його по статті 139 кримінального кодексу, яка говорить: «Якщо злочин не зазначено в кримінальному кодексі, то він повинен бути покараним за законами шаріату».

  Фонд «Варнава» розпочав збір підписів на захист афганців-християн. Фонд просить громадян різних країн звертатися до політиків, які представляють їх інтереси у владних структурах, з проханням виступити на захист переслідуваних братів і сестер в Афганістані.

  Фонд також закликає людей звертатися до комітету у справах біженців при ООН, щоб він вплинув на індійську владу і та переглянула рішення про ненадання політичного притулку шістьом афганцям та їхнім дітям.

  За матеріалами: Credo.ru

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 4,80, Проголосувало: 5
  Loading...
  Позначки:,

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus