Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • Католики Хорватії протестують проти християнофобії

  У Загребі 7 березня розпочались протести проти проявів християнофобії. Причиною стали все частіші напади у ЗМІ на Католицьку Церкву. Безпосереднім поштовхом до цих протестів став судовий процес, який 7 березня розпочався в Загребі над католицькою катехиткою Єленою Мудровчіч, яку звинувачують у гомофобних висловлюваннях.

  Судовий позов до загребського жупанійного (обласного) суду подало лесбійське товариство «Kontra», після того, як попередньо їхній позов був відхилений, як необґрунтований судом нижчої інстанції. Попередній судовий процес визнав усі звинувачення лесбіянок проти католицької катехитки вигаданими і неправдивими. Товариство «Kontra» у новому позові використовує положення хорватського закону про гомофобію.

  За заявами представників товариства «Kontra», вони прагнуть засудити не катехитку, а моральну науку Католицької Церкви стосовно гомосексуальності.

  Така поведінка «Kontra» викликала побоювання, що і в Хорватії можливі прояви християнофобії. «Ми вимагаємо, щоб наше суспільство визнало, що існує християнофобія, так само, як існує антисемітизм, ісламофобія, расизм. Ми також вимагаємо, щоб держава прийняла поправки до закону про дискримінацію. Адже цим законом захищено усіх окрім християн-католиків. Католикофобія та християнофобія стали небезпечними тенденціями у світі. І Хорватія на жаль у цьому перестала бути винятком. Держава мусить захистити наше демократични право сповідувати власну релігію і пропагувати наші переконання», – пояснюють організатори акції. «Наш протест не є спрямований, щоб чинити тиск на правосуддя, тому він не є масовим, ми не протестуємо проти товариства, яке подало позов, ми прагнемо оборонити свої права. Якщо нас не почують, протести стануть масовими», – заявив один з організаторів акції пан Крешімір Мілетіч, президент Товариства для поширення сімейних цінностей «Alojzije Stepinac».

  Протестувальники уже створили сторінку на Фейсбуці.

  Ця акція, за задумом організаторів, має стати першою у низці акцій і першим кроком в боротьбі з проявами католикофобії та християнофобії в хорватському суспільстві.

  За матеріалами:Католицький Оглядач

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 4,79, Проголосувало: 19
  Loading...
  Позначки:, ,

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus