Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • Європарламентарі виступили на захист християн в Іраку

  Ми, члени Європейського Парламенту, твердо вирішуємо підтримувати відносини з християнами на Близькому Сході і не залишити їх самих – про це читаємо в листі євродепутатів, який було передано делегації іракських єпископів. Делегація прибула до Страсбурга, аби поінформувати парламент про катастрофічну ситуацію іракських християн. «Ми готові вжити всіх необхідних заходів з тих, які маємо в нашому розпорядженні, щоб захищати демократію, права людини та релігійну свободу, в тому числі і християн на Близькому Сході» – читаємо в листі.

  Лист підписали 160 з понад 700 парламентарів, тобто навіть не кожен четвертий. Однак, рішучу позицію в справі християн в Іраку прийняв головуючий Парламенту. Єжи Бузек ствердив, що Євросоюз повинен вчинити безпеку християн в Іраку одним зі своїх пріоритетів. Під час зустрічі з єпископами він визнав, що був глибоко зворушений недавніми атаками на сирійсько-католицький храм в Багдаді.

  Іракські єпископи з великою вдячністю прийняли декларацію європарламентарів. «Після стількох років ми нарешті дочекалися настільки значного жесту» – сказав кардинал Емануель ІІІ Деллі в інтерв’ю для агентства SIR. Він також зазначив, що у всіх мусульманських країнах релігійна свобода – це фікція. «Ми маємо щонайбільше свободу культу, а це означає, що можемо молитися у своїх храмах. Однак про свободу совісті не може бути й мови» – сказав патріарх.

  У свою чергу архиєпископ Базиле Георг Казмуса з Мосулу, який прибув у складі цієї ж делегації до Страсбурга, звернувся до Євросоюзу, щоб здійснював тиск на поміркованих мусульман. В Іраку їх немало. І це вони могли б відіграти вирішальну роль в будуванні іракської демократії – сказав депутатам архиєп. Казмуса.

  За матеріалами: Radio Watykańskie

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 5,00, Проголосувало: 5
  Loading...
  Позначки:, , ,

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus