Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • У Монтані знову можна вживати слова «Бог» і «Христос»

  Верховний суд штату Монтана визнав порушенням закону, що гарантує свободу слова, розпорядження учбового округу Бьютта, що забороняв випускникам в своїх прощальних промовах згадувати Бога і Христа. Розпорядження діяло з 2008 року.

  Президент правозахисної організації «Рутфордський інститут», яка вела цю справу, Джон Вайтхед сказав: «Я сподіваюся, що це рішення послужить сигналом для всіх учбових округів країни: «ті, що вчаться – не громадяни другого сорту».

  Приводом для судового розгляду став випадок, що стався в 2008 році. Рене Гріффін, випускниця школи в місті Бьютт, штат Монтана, за успіхи в навчанні отримала (разом з декількома іншими випускниками) право виступити з промовою на випускному вечорі. Вона вирішила виступити разом з однією зі своїх однокласниць, і спільно розповісти, чому вони навчилися в школі. У підготовленій нею промові був наступний пасаж:

  «За останні чотири роки я навчилася – у тому числі на помилках і невдачах – відстоювати свою віру. Я не дозволила, щоб страх перешкодив мені ділитися радістю Христовою з оточуючими. Я навчилася ділитися надією і свідомістю того, що кожен наш день – це дар. Я домоглася, щоб про мене заговорили не у зв’язку з моїми оцінкам або позакласною роботою, а у зв’язку з моєю любов’ю до Бога».

  Напередодні церемонії Рене веліли виключити з промови слова «Христос» і «Бог», замінивши «радість Христову» – на «віру», а «любов до Бога» – на «віру і любов до людства». Коли вона стала наполягати на праві самій вибирати слова, їй просто заборонили виступати.

  За матеріалами: Milites Christi Imperatoris

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 4,92, Проголосувало: 13
  Loading...
  Позначки:, ,

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus