Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • Ватикан про переслідування і дискрімінацію християн

  Про переслідування та дискримінацію християн у різних частинах світу, в світлі нещодавніх трагічних подій у Багдаді, говорив архиєпископ Френсіс Чуллікат, Постійний Спостерігач Апостольської Столиці при ООН.

  Виступ архиєпископа Чулліката відбувся під час зустрічі комісії Генеральної Асамблеї ООН в справах расової дискримінації та релігійної нетерпимості. Ватиканський дипломат, який перед переведенням до Нью-Йорка був Нунцієм в Іраку, висловив глибокий жаль з приводу загибелі невинних жертв під час нападу на католицьких храм, зважаючи й на те, що декого з них він знав особисто.

  У рапорті Апостольської Столиці щодо теми зустрічі наголошено на тому, що ще досі багатьом людям забороняється прилюдно молитися, а їхній пошук Бога вважається забороненою діяльністю, за чим слідують фізичні та юридичні переслідування. Пригадавши, що жодна культура, жодна країна не застрахована від ксенофобії та ненависті на ґрунті віросповідання, Апостольська Столиця висловлює незгоду з тим, що в рапорті Головного доповідача ООН в питаннях дискримінації та релігійної нетерпимості не згадується про долю «тих всіх християн у світі, які зазнали вигнання, тортури, ув’язненя, були вбиті або примушені зректися своєї віри».

  Архиєпископ Чуллікат звернувся до міжнародної спільноти із закликом не ігнорувати цю ситуацію, яка вимагає невідкладної уваги з боку міжнародних та національних лідерів, щоб захистити право на релігійну свободу згаданих людей та громад. «Надія на прогрес людства, що є в центрі уваги цієї видатної міжнародної організації, ніколи не зможе конкретизуватися доти, доки не припиняться ці зловживання. Вони мусять припинитися і мусять припинитися негайно!» – наголосив Постійний Представник Апостольської Столиці при ООН.

  Делегація Апостольської Столиці також розкритикувала, запроваджену концепцію засуду через «знеславлення релігії», як засіб розв’язання згаданої проблеми. Ватиканський дипломат зазначив, що застосування цього принципу має зворотній результат, і замість захищати вірних, стає засобом для виправдання переслідувань та утисків. Він також ще раз пригадав, що Апостольська Столиця підтримує ті ініціативи, які спрямовані на те, щоб гасити прояви дискримінації та насильства, уникаючи порушення свободи вираження релігійності, а також звернув увагу на небезпеку ототожнювати певну расу з якоюсь релігією та на проблеми мігрантів, які часто стають об’єктом несправедливої дискримінації.

  За матеріалами: Радіо Ватикан

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 4,33, Проголосувало: 3
  Loading...
  Позначки:,

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus