Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • В Узбекистані оштрафували християнина за фільм про Ісуса

  В одному з міських судів Ташкенту, столиці Узбекистану, відбувся процес над Джалаловим Муратом, звинуваченим у зберіганні копії фільму про Ісуса.

   

   

  Суд зобов’язав чоловіка виплатити штраф у 3 мільйони 164 тисячі сум (близько 15 тисяч гривень). З 1 грудня 2009 року щомісячна мінімальна заробітна плата в Узбекистані складає близько 500 сум (близько 218 гривень). Таким чином штраф відповідає семирічній мінімальній зарплаті у цій країні з високим рівнем бідності.

  Засуджений відповів, що у нього немає грошей, щоб заплатити такий величезний штраф, але його попередили, що він не зможе отримати свій паспорт, доки не погасить суму повністю.

  Штрафування людей, що ведуть релігійну діяльність, яка вважається «незаконною», – повідомляє інформаційне агентство AsiaNews, – широко поширене в Узбекистані, де збір відомостей про послідовників релігій і обшуки в їхніх будинках проводить таємна поліція.

  Конституція Республіки Узбекистан декларує свободу совісті для всіх. За Конституцією кожен має право сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої. Влада Узбекистану стверджує, що намагається захищати права людини, однак тут заборонена будь-яка релігійна діяльність, яка не має дозволу від держави. Проте, є дані, що свобода совісті в Узбекистані порушується. Наприклад, держдепартаментом США Узбекистан віднесено до списку країн, «що викликають особливу заклопотаність» станом свободи совісті. За офіційними даними, 88% мешканців країни – мусульмани.

  За матеріалами: Радио Ватикан

   

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 5,00, Проголосувало: 2
  Loading...
  Позначки:

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus