Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • Бенедикт XVI бореться з релятивізмом

  Йоан Павло ІІ боровся з комунізмом, а Бенедикт XVI оголосив війну релятивізму. Про це Джованні Реале, відомий філософ, сказав під час інтерв’ю «Corriere della Sera».

  Реале переконаний що Бенедикт XVI увійде в історію, як Папа, який боровся з релятивізмом.

  За його словами, прийшов час «сказати світу, що біля витоків релятивізму знаходиться нігілізм».

  Італійський філософ заперечує твердження, що релігія – це приватна справа кожного. «Це підходить тільки невіруючому. Для віруючої людини Бог – це істина. Завдання наступника Петра не може бути іншим від того, що робить Бенедикт XVI».

  Професор Реале не сумнівається, «новою формою раціоналізму є інтегралізм». Тому його прихильники «негують усе, що виходить поза розум».

  «Кардинал Ньюмен, сьогодні блаженний, досконало розумів, що розум не можна обмежити до природничих та математичних наук.» Блаженний кард. Ньюмен, стверджує філософ, говорив про розумну віру.

  За матеріалами: DEON.pl

  Словничок

  Релятивізм – (від лат. relativus — відносний) — методологічний принцип, який полягає у метафізичній абсолютизації відносності і умовності змісту пізнання. Суть даного філософського напрямку: Будь-яке знання відносно неусталене, суб’єктивне, залежить від людини.

  Нігілізм (від лат. nihil — «ніщо») — світоглядна позиція, суть якої в запереченні цінностей. Найчастіше нігілізм проявляється у вигляді екзистенціального нігілізму, який стверджує, що життя не має жодної мети чи значення. Моральний нігілізм заперечує значення етичних норм.

  Інтегралізм – ідеологія, що вважає суспільство єдиним цілим; інтегралізм виправдує соціальну нерівність і співробітництво класів, що запобігають виникнення конфліктів між соціальними та економічними групами суспільства.

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 4,50, Проголосувало: 8
  Loading...
  Позначки:,

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus