Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • Китайські єпископи – немов невільники

  Кардинал Йосиф Цзен з Гонконгу гостро розкритикував релігійну політику комуністичного Китаю. Ієрарх вважає, що китайський уряд принижує католицьких єпископів, ними, за його словами, маніпулюють та ставляться, як до невільників.

  «Якщо єпископи зустрічаються, то лише для того, щоб отримати інструкції від уряду. Комуністична партія хоче втримати контроль над Церквою і надалі накидати кандидатів у єпископи», – стверджує єпископ Гонконгу на пенсії.

  78-річний ієрарх каже, що минуло вже три з половиною років після відомого листа Бенедикта XVI до китайських католиків, а становище Католицької Церкви так і не покращилось.

  «Нічого не говорить про те, що комуністична партія щиро бажає відновити дипломатичні відносини між Китаєм та Апостольською Столицею. Якби це сталось, то прийшов би час серйозного діалогу. Пекін був би змушений визнати Католицьку Церкву такою, як вона є, включно з правом Папи вільно призначати єпископів», – сказав кардинал Цзен.

  Найбільшою перешкодою нормалізації стосунків ієрарх вважає залежне від комуністичної влади Патріотичне Товариство Китайських Католиків. «Там є надто багато людей, які протягом багатьох років користуються привілеями, яких не хочуть зараз втратити», – сказав кардинал.

  На думку кардинала Цзена, китайська влада не до кінця розуміє свободу віросповідання. Ієрарх пояснив, що йдеться не лише про свободу культу, тут важливо також, щоб релігійні спільноти мали право вільно організовуватись згідно зі своїми принципами.

  Кардинал Цзен розкритикував також деяких китайських єпископів за те, що вони не виступають за незалежну від держави Церкву.

  Кардинал Йосиф Цзен виступив на VIII Європейському Католицькому Колоквіумі на тему Китаю у Німеччині.

  За матеріалами: wiara.pl

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 4,80, Проголосувало: 5
  Loading...
  Позначки:, ,

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus