Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • США: Десять заповідей визнали антиконституційними

  У США продовжується війна атеїстичних організацій проти релігійних символів у публічному просторі.

  Шостий окружний апеляційний суд двома голосами проти одного постановив, що Десять заповідей, виставлені в судах округів Мак-Крірі і Пуляскі (штат Кентуккі) порушують Першу поправку до Конституції США (що забороняє державну підтримку релігії), задовольнивши, таким чином, позов «Американського союзу за цивільні свободи »(АСГС) – однієї з найвпливовіших атеїстичних організацій країни.

  Проте суддя Джеймс Райан запропонував розглянути цю справу повним складом суду, оскільки ця справа розглядається не уперше, і кожного разу виносяться різні вердикти.

  У приміщенні суду оформлене щось на зразок виставки, де підряд виставлені основоположні для американського правосвідомості документи – Десять заповідей, Велика хартія вольностей, Мейфлауерська угода, Декларація незалежності, Білль про права, преамбула до Конституції штату, – а також зоряно-смугастий прапор, національний девіз та алегорична постать Правосуддя. Тексти супроводжуються поясненнями, що розкривають їх роль у розвитку державної і законодавчої систем США.

  «Десять Заповідей так само тут доречні, як зірки та смуги – на американському прапорі. Засновники були б обурені через те, що ми взагалі обговорюємо питання, чи відповідають Десять заповідей Конституції, – заявив засновник і голова «Ради свободи» Меттью Стейвер. – Десять заповідей були частиною тієї тканини, з якої скроєна наша країна, вони формували наші закони. Прибирати з суду загальноприйнятий символ закону – протирічить здоровому глузду».

  Дон Свортаут, президент організації «Християни за відродження американських цінностей», додав: «Ці позови проти Десяти заповідей, проти християнства просто сміховинні. Коли це ми призначили федеральні суди «поліцією думки»? Як федеральний суд може оголосити, що засновники діяли антиконституційно, якщо сама Конституція – плід їх думки?»

  Він нагадав слова Джона Квінсі Адамса, шостого президента США (і, між іншим, першого американського посла в Росії): «Найбільша слава американської революції полягає в тому, що вона зв’язала нерозривно принципи цивільного управління з принципами християнства».

  За матеріалами: REGIONS.RU

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 4,18, Проголосувало: 22
  Loading...
  Позначки:,

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus