Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • «Європі необхідно прийняти «гіркі ліки»»

  «Більш, ніж антихристиянська агресивність, основною проблемою європейської культури є індиферентизм і секуляризація». Про це стверджує архиєпископ Джанфранко Равазі, голова Папської ради з культури, який виступив з доповіддю в бенедиктинському монастирі Святої Схоластики поблизу Риму. Тема доповіді – «Слово Біблії в словах європейської культури».

  У 19-му столітті, нагадав він, марксизм виявив себе як світогляд, альтернативний християнському. Сьогодні ж ми знаходимося перед свого роду «гумовою стіною» аморальності та байдужості, яка розглядає етичні проблеми виключно з точки зору термінової необхідності або пошуку найбільш простих рішень, уникаючи поглибленого роздуми над ними. За словами монс. Равазі, це «веде до загального занепаду, до зниження політичного рівня, до поверхневої культурі, в якій змішуються провокаційні і інфантильні елементи». Це рівносильно розпаду європейської ідентичності.

  Повернення до біблійного слова означало б повернення до великих тем любові, страждання, зла, смерті і трансцендентності. Монс. Равазі вважає, що Європі необхідно прийняти ці гіркі ліки, не задовільняючись меншим.

  За матеріалами: Радіо Ватикан

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 5,00, Проголосувало: 4
  Loading...
  Позначки:

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus