Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • Уряд Італії буде відстоювати розп’яття у школах

  хрест Уряд Італії має намір оскаржити рішення Європейського суду з прав людини, який у вівторок, 3 листопада, визнав присутність розп’яття у шкільних класах «порушенням прав батьків на виховання дітей відповідно до своїх переконань».

  Європейський суд з прав людини розглянув справу про розп’яття у школах у зв’язку зі скаргою італійської громадянки фінського походження Соіле Лаутсі, яка 2002 року попросила адміністрацію державної школи в місті Абано Терме поблизу Падуї прибрати розп’яття з класів, де навчалися двоє її дітей. Раніше Лаутсі безрезультатно зверталася з даного питання в різні судові інстанції Італії, однак тільки Страсбурзький суд виніс рішення на її користь.

  В результаті присутність розп’ять у шкільних класах було визнано Європейським судом порушенням «релігійних свобод учнів». Що стосується Лаутсі, то уряд Італії повинен буде виплатити їй компенсацію у 5 тисяч євро за заподіяну моральну шкоду.

  хрест «Розп’яття є одним з наших традиційних символів, а зовсім не нав’язуванням дітям принципів католицизму», – заявила міністр освіти країни Маріастеллою Джельміні. Інші члени італійського уряду також висловилися різко проти судового висновку. Один з міністрів назвав вердикт «ганебним», а інший з жалем констатував, що «Європа забула своє християнське коріння». Уряд Італії вже офіційно оголосив про те, що оскаржить вердикт Європейського суду.

  Якщо Страсбурзький суд піде назустріч уряду Італії, дану справу буде розглянуто ще раз. Якщо ж вимогу про оскарження не буде задоволено, вердикт суду набуде чинності через три місяці.

  Закон, в якому йдеться про те, що розп’яття мають бути присутніми в шкільних приміщеннях, був прийнятий в країні в 20-х роках минулого століття. Християнство втратило статус державної релігії в Італії в 1985 році.

  За матеріалами: Newsland

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 4,00, Проголосувало: 5
  Loading...
  Позначки:,

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus