Будьте в курсі усіх новин, встановивши додаток CREDO для Chrome. За допомогою цього додатка Ви не пропустите жодної події.

 
Закрити
 • У США триває «війна з Різдвом»

  Різдво

  Апеляційний суд Філадельфії розглядає скаргу на рішення шкільного округу Саут-Оранж – Меплвуд заборонити виконувати в школах різдвяні гімни («керолз») і навіть їх мелодії без слів. Заборона діє з 2004 року. Суд нижчої інстанції, що вже розглядав цю справу, визнав заборону законною.

  Юридичний центр ім. Томаса Мора, який веде цю справу, відзначає, що заборона яскраво демонструє загальну войовничу неприязнь багатьох публічних шкіл до всього, що пов’язане з християнством та Різдвом.

  Скарга подана від імені одного з батьків, Майкла Стратечука і його дітей. У ній вказується, що рішення округу порушує Першу поправку до Конституції США, яка забороняє перешкоджати будь-якому віросповіданню, а також протирічить свободі слова та академічній свободі, позбавляючи дітей Стратечука права отримувати інформацію.

  «Різдво – національне свято і релігійна музика, яка звучить в школах, – частина багатих традицій, пов’язаних з цими днями», – заявив представник Центру ім. Томаса Мора Роберт Мюїз. – «Ховаючись за поняттям «толерантність», вороги цих традицій вершать абсолютно нетолерантні справи. Щоб поважати чужі традиції, звичаї, звички і вірування, потрібно не скаржитися, що вони тебе ображають і лякають, а спробувати зрозуміти їх сенс та емоційну цінність».

  Оглядач телеканалу «Фокс» Джон Гібсон кілька років тому видав книгу «Війна з Різдвом», де зібрав подібні казуси. З його легкої руки це словосполучення стало терміном.

  Так, в Нью-Джерсі, освітній округ дозволив на Різдво лише пісеньки «Зимове чудо» та «Фрості-сніговик», наклавши повну заборону на пісні і мелодії, де згадується не лише Христос, але навіть і Санта-Клаус. На святах не дозволили виступити хору ім. Мартіна Лютера Кінга, тому що в його репертуарі були релігійні співи («хоспелз»). А з програмок та афіш святкових концертів веліли прибрати всю різдвяну символіку – навіть ялинки.

  За матеріалами: Milites Christi Imperatoris

  CREDO
  При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на CREDO обов'язкове.  Будь ласка, проголосуйте за цю статтю:
  Середня оцінка: 5,00, Проголосувало: 10
  Loading...
  Позначки:,

  Номер нашого рахунку в ПриватБанку 5168 7423 4714 4010
  Підтримати CREDO
  Виберіть суму
    грн/місяць
  CREDO — сайт і часопис для читачів, які хочуть жити свідомою вірою. Якщо Вам подобається те, що ми робимо, долучайтеся до збору коштів для праці редакції. Ми цінуємо кожен внесок!

  Слідкуйте за оновленнями CREDO в улюбленій соцмережі!
  Ми є в Фейсбуці, ВК та Твіттері.
  Підпишіться на розсилку
  А тут можна замовити наші футболки

  Читайте також

  Думки, висловлені користувачами сайту в коментарях, не відображають позицію редакції.
  Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію.

  Система Orphus